Antonio Banderas dołączył do obsady filmu „Indiana Jones 5”

Kolejnym pochodzącym z Europy aktorem w obsadzie filmu o roboczym tytule „Indiana Jones 5” został Antonio Banderas („Desperado, „Ból i blask”). Dołączył on do Phoebe Waller-Bridge („Współczesna dziewczyna”), Madsa Mikkelsena („Na rauszu”) i Thomasa Kretschmanna („King Kong”). W tytułowej roli Indiany Jonesa po raz piąty wystąpi Harrison Ford. W obsadzie filmu są jeszcze Boyd Holbrook i Shaunette Renee Wilson.

Antonio Banderas dołączył do obsady filmu „Indiana Jones 5”
fot.PAP/EPA

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych informacji związanych z fabułą filmu „Indiana Jones 5”, również szczegóły roli Antonio Banderasa pozostają tajemnicą. jednak regularnie pojawiające się zdjęcia z planu kręconego w Wielkiej Brytanii filmu pozwalają na spekulacje odnośnie tego, o czym opowie. Jedno z ostatnio ujawnionych zdjęć przedstawiało Phoebe Waller-Bridge w pełnej charakteryzacji i kostiumie. I choć wciąż nie wiadomo czy aktorka zagra przyjaciółkę czy wroga Indiany Jonesa, jej strój potwierdza, że akcja filmu rozgrywać się będzie częściowo w latach 60. ubiegłego wieku. Być może dokładnie w 1969 roku, na co wskazują inne zdjęcia z planu świadczące o tym, że w filmie zobaczymy paradę na cześć astronautów programu Apollo 11.

W filmie spodziewane są również retrospekcje z czasów II wojny światowej. Świadczyły o tym inne zdjęcia z planu, na których było widać kaskadera noszącego na głowie maskę przedstawiającą młodego Harrisona Forda. Wygląda więc na to, że przeciwnikami Indiany Jonesa po raz kolejny mogą być naziści.

Piąty film o przygodach słynnego archeologa będzie pierwszym filmem serii, którego nie wyreżyseruje Steven Spielberg. Zastąpił go James Mangold („Logan: Wolverine”). „Indiana Jones 5” będzie też pierwszą częścią tego popularnego cyklu, którą wyprodukuje studio Disneya. Scenariusz filmu napisali Jez i John-Henry Butterworth.

Nominacja do Oscara otrzymana przez Banderasa za rolę w filmie Almodovara „Ból i blask” sprawiła, że po kilku słabszych latach w karierze hiszpański aktor znów zaczął otrzymywać propozycje udziału w ciekawych projektach. „Indiana Jones 5” to tylko jeden z nich. Banderasa zobaczymy też w ekranizacji gry wideo „Uncharted”, a usłyszymy w kolejnej części „Kota w butach”. Aktualnie można go też oglądać w kinach w filmie „Bodyguard i żona zawodowca”.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” zaplanowana została na 29 lipca 2022 roku. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic