Informacje

Anne Hathaway obawia się jak zostanie przyjęta jej nowa komedia o pandemii

Dodano:
Anne Hathaway obawia się jak zostanie przyjęta jej nowa komedia o pandemii

fot.PAP/EPA

Hollywoodzka gwiazda, która ma już w swoim dorobku Oscara za rolę drugoplanową w filmie „Les Misérables. Nędznicy”, tym razem zagrała główną rolę w komedii romantycznej „Locked Down”. Film trafi na platformę HBO Max 14 stycznia. Anne Hathaway przyznała, że promując komedię w tak dramatycznych czasach, czuje się dziwnie.

Aktorka, pomna hejtu, jaki spadł na nią po roli w ubiegłorocznej familijnej komedii „The Witches” („Wiedźmy”), dość ostrożnie podeszła do rekomendowania swojego kolejnego filmu. Przy poprzedniej produkcji z jej udziałem zarzucano jej, że ucharakteryzowana na czarownicę ze zdeformowanymi dłońmi – jak u chorych na ektrodaktylię - upowszechniła stereotyp „przerażającego kaleki”. Wtedy przeprosiła tych, którzy poczuli się urażeni, a swoje ówczesne oświadczenie zaczęła od słów: „Robię wszystko, co w mojej mocy, by być wrażliwą na uczucia i doświadczenia innych”.

Teraz – prawdopodobnie spodziewając się kontrowersji w związku z tym, że osnową „Locked Down” są dramatyczne realia koronawirusowej izolacji społecznej, a ponadto premiera komedii odbywa się w czasie zamieszek wywoływanych przez zwolenników ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, napisała na swoim profilu instagramowym: „To dziwne uczucie promować film - zwłaszcza komedię - w tak bezprecedensowych czasach... Proszę, wiedzcie, że - tak samo jak wy - jestem wstrząśnięta z powodu wydarzeń z ostatniego tygodnia. Tak jak wy próbuję przepracować to, co wydarzyło się na szczycie, próbując znaleźć jakieś solidne, emocjonalne oparcie w ruchomych piaskach tej pandemii” - wyznała.

Aktorka zauważyła przy tym, że bohaterowie „Locked Down” to dwoje zagubionych bałaganiarzy, którzy znajdują siłę potrzebną do walki o radość w swoim życiu, nawet w obecnym szaleństwie. „Myślę, że wszyscy trochę tak się teraz czujemy...” - dodała Anne Hathaway. I zaraz zastrzegła: „Mam nadzieję, że mój post będzie postrzegany w kontekście starej tradycji, że „przedstawienie musi trwać” MAm też nadzieję, że ten film przyniesie jakąś ulgę, da wam uśmiech i sprawi, że poczujecie się mniej samotni w czasie tak wielkiego bólu i straty” - zakończyła swój wpis aktorka.

Followersi gwiazdy szybko rozwiali jej obawy, pisząc, że komedia romantyczna osadzona w realiach pandemii nie jest niczym niewłaściwym. W komentarzach dominuje stwierdzenie, że właśnie czegoś takiego ludzie teraz potrzebują. W filmie „Locked Down” w reżyserii Douga Limana („Pan i Pani Smith”, „Tożsamość Bourne’a”, „Na skraju jutra”) obok Anne Hathaway występuje Chiwetel Ejiofor („Zniewolony”, „Doktor Strange”). Zwiastun można zobaczyć na YouTube, po wpisaniu: „Locked Down | Official Trailer | HBO Max”.

Serwis HBO Max – według nieoficjalnych jeszcze zapowiedzi – ma trafić do Polski w drugiej połowie tego roku. (PAP Life)

 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic