Informacje

Angelina Jolie wyreżyseruje film o fotografie wojennym Donie McCullinie

Dodano:
Angelina Jolie wyreżyseruje film o fotografie wojennym Donie McCullinie

fot.PAP/EPA/NEIL HALL

Piątym filmem fabularnym w reżyserskiej karierze Angeliny Jolie będzie „Unreasonable Behaviour”. Będzie to biografia legendarnego brytyjskiego fotografa wojennego Dona McCullina. Jednym z producentów powstającego filmu będzie Tom Hardy.

Angelina Jolie kontynuuje swoją reżyserską karierę, sięgając po kolejny zaangażowany projekt. Na reżyserskim koncie Jolie są już takie filmy jak „Kraina miodu i krwi”, „Niezłomny”, „Nad morzem” i „Najpierw zabili mojego ojca” w większości poświęcone tematom społecznym, politycznym i historycznym. „Unreasonable Behaviour” zapowiada się na kolejną taką produkcję.

Jak podaje portal „Deadline”, scenariusz filmu „Unreasonable Behaviour” napisze Gregory Burke. To autor scenariuszy filmów: „W potrzasku. Belfast ‘71”, w którym opowiedział historię brytyjskiego żołnierza próbującego przetrwać w opanowanym przez IRA Belfaście, oraz „Siedem dni”, poświęconego głośnemu porwaniu samolotu linii Air France, który wylądował w rządzonej przez Idiego Amina Ugandzie.

Scenariusz filmu „Unreasonable Behaviour” powstanie na podstawie autobiografii Dona McCullina pod tym samym tytułem. Legendarny brytyjski fotograf wojenny, który ze swoim aparatem odwiedził najbardziej niebezpieczne miejsca na całym świecie, opisał w niej kulisy swojej pracy. McCullin często ryzykował życiem, a wśród jego najsłynniejszych zdjęć były czarno-białe fotografie konfliktów zbrojnych w Wietnamie i Kambodży.

„Przyjmuję z pokorą szansę pokazania życia Dona McCullina na ekranie. Przyciągnęła mnie do niego unikalna kombinacja jego nieustraszonej postawy, a zarazem człowieczeństwa oraz jego absolutne poświęcenie się przekazywaniu prawdy o wojnie, a także empatia i szacunek do tych, którzy cierpieli z powodu jej konsekwencji. Mam nadzieję stworzyć film tak samo bezkompromisowy jak fotografie Dona. Chcę opowiedzieć o nieprzeciętnych ludziach i wydarzeniach, jakich był świadkiem. A zarazem pokazać narodziny i upadek wyjątkowej ery w dziejach dziennikarstwa” – wyznała Jolie.

„Widziałem ostatni film Angeliny poświęcony Kambodży, gdzie spędziłem dużo czasu w trakcie wojny domowej i byłem pod ogromnym wrażeniem tego, jak wiernie przedstawiła to miejsce w tamtym okresie. Czuję, że moja historia znalazła się w bezpiecznych i profesjonalnych dłoniach” – skomplementował reżyserkę swojej biografii Don McCullin. (PAP Life)

 • 16:15 Thomas Newman The Green Mile
 • 16:24 Agnes Obel Between The Bars
 • 16:27 James Horner Main Title - Young Peter
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 337, Sunday, 29 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Billie Eilish, Finneas...
  No Time To Die
  No Time To Die
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic