Alec Baldwin chce dokończyć film „Rust”, choć na jego planie zmarła operatorka Halyna Hutchins

Mija już siedem miesięcy, odkąd na planie filmu „Rust” doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła operatorka Halyna Hutchins. Teraz jego producenci są obecni na festiwalu w Cannes. Jak zapowiadają, mają zamiar dokończyć western.

Alec Baldwin chce dokończyć film „Rust”, choć na jego planie zmarła operatorka Halyna Hutchins
Fot.Alec Baldwin/PAP/EPA

Kolejny film i powrót do poprzedniego

Producenci filmu „Rust” – Alec Baldwin i Anjul Nigam – pracują już nad kolejnym filmem, którego projekt zaprezentują na rozpoczynającym się w tym miesiącu Festiwalu Filmowym w Cannes. Mają nadzieję na to, że psychologiczny thriller „False Awakening” („Fałszywe przebudzenie”) będzie dobrym startem dla ich nowej firmy produkcyjnej Persona Entertainment. Założyli ją po tragedii na planie filmu „Rust”.

Śledztwo trwa

Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, Anjul Nigam przekazał, iż udało mu się w pełni sfinansować projekt filmu „False Awakening” i ma nadzieję na to, że dystrybutorzy zainteresują się nim w Cannes, pomimo tragedii, która przed siedmioma miesiącami rozegrała się na planie „Rust”. „To bez dwóch zdań okropna tragedia. Mam nadzieję na to, że śledztwo wkrótce się skończy i będziemy mogli wyjawić, co tam się wydarzyło. Oczywiście, że znajdą się ludzie, którzy i tak będą postrzegać nas negatywnie, ale jesteśmy pewni, że będziemy w stanie dalej kręcić wysokie jakościowo kino” – powiedział Nigam.

„Rust” zakończony?

Producent stwierdził też, że wierzy w to, iż po ujawnieniu wyników śledztwa w sprawie postrzelenia operatorki Halyny Hutchins przez Aleca Baldwina, uda się dokończyć western „Rust”. „Jestem pewien, że uda nam się zakończyć ten film” – powiedział, a po chwili dodał: „Moje oświadczenie o tym, że jestem pewien, iż film uda się dokończyć, było wyrazem mojego optymizmu, a nie realnego planu. Wielu z tych, którzy brali udział w tym projekcie, mają nadzieję na to, że uda się uhonorować Halynę, kończąc jej ostatnie dzieło. W tej chwili jest to jednak tylko nadzieja”.

Nowa produkcja

Zdjęcia do filmu „False Awakening” mają rozpocząć się tego lata. W jednej z ról głównych wystąpi w nim Alec Baldwin. Porównywany do „Szóstego zmysłu” film opowie o cierpiącym na lunatykowanie mężczyźnie. Z pozoru niewinna przypadłość zaczyna z czasem mocno wpływać na jego codzienne życie. Baldwin wcieli się w postać psychologa głównego bohatera. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic