ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

Alain Delon został objęty sądową ochroną prawną

Alain Delon, 88-letnia legenda francuskiego kina, został objęty przez sąd ochroną prawną w celu zapewnienia mu właściwej opieki medycznej - poinformowała w poniedziałek agencja AFP. Opieka medyczna nad aktorem jest elementem sporu między zwaśnionymi dziećmi gwiazdy.

Alain Delon został objęty sądową ochroną prawną
Alain Delon /Hahn Lionel/ABACA/ /PAP/Abaca

Wyznaczony przez sąd bezstronny przedstawiciel prawny będzie pomagać aktorowi "w  opiece medycznej i wyborze lekarzy, którzy ją zapewnią" - przekazała AFP. Zastosowane rozwiązanie jest krótkoterminowym środkiem ochronnym, który ma obowiązywać przez rok.

Obie strony spierające się o decyzje dotyczące zdrowia ojca - córka aktora Anouchka i dwaj synowie, Anthony i Alain-Fabien - przyjęły decyzję sądu z zadowoleniem

Delon, przez dekady uznawany za symbol męskiego francuskiego seksapilu, który został w ostatnim miesiącu mimo zaawansowanego wieku uznany po raz kolejny za "najseksowniejszego żyjącego aktora" przez magazyn "Glamour" doznał udaru w 2019 roku, cierpi również na inne schorzenia. Jego skonfliktowane dzieci prowadzą publiczny spór o właściwe dla ojca leczenie, a jak spekulują media - także o przyszły podział majątku gwiazdy.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic