Informacje

Alain Delon miał udar mózgu. "Spokojnie odpoczywa w klinice"

Dodano:
Alain Delon miał udar mózgu. "Spokojnie odpoczywa w klinice"

Alain Delon /Hahn Lionel/ABACA/ /PAP/Abaca

83-letni legendarny francuski aktor Alain Delon miał kilka tygodni temu "lekki" wylew i udar mózgu, a obecnie "spokojnie odpoczywa" w klinice w Szwajcarii - poinformował w czwartek jego syn Anthony Delon. Dodał, że przebieg funkcji życiowych aktora jest "doskonały".

"Mój ojciec miał udar mózgu i lekki wylew krwi do mózgu. Był operowany w (paryskim szpitalu - PAP) Pitie-Salpetriere, gdzie przez trzy tygodnie przebywał na oddziale intensywnej terapii" - napisał Anthony Delon w oświadczeniu przekazanym agencji AFP.

"Jako że według lekarzy przebieg jego funkcji życiowych jest doskonały, a stan - stabilny, wrócił do Szwajcarii i spokojnie odpoczywa w klinice" - poinformował syn artysty.

Dodał, że w Paryżu cała rodzina dyżurowała na zmianę przy łóżku chorego Delona, a teraz przy boku ojca czuwa córka Anouchka, która na stałe mieszka w Szwajcarii.

W połowie czerwca otoczenie Delona informowało, że został przyjęty do amerykańskiego szpitala w Neuilly pod Paryżem. Mówiono wówczas, że cierpi na zawroty i ból głowy, prawdopodobnie w związku z arytmią serca.

Kilka tygodni wcześniej aktor na Festiwalu Filmowym w Cannes z rąk córki otrzymał honorową Złotą Palmę. Bardzo wzruszony wygłosił przemówienie z mrocznymi akcentami, m.in. mówił o "pośmiertnym hołdzie, ale za życia".

W trwającej dekady karierze filmowej Delon, ikona francuskiego kina, zagrał w ponad 100 filmach, m.in. Luchino Viscontiego, Michelangelo Antonioniego czy Jean-Luca Godarda. Partnerowały mu takie gwiazdy jak Brigitte Bardot, Romy Schneider, Annie Girardot czy Catherine Deneuve. Światową sławę przyniosły mu filmy: "Rocco i jego bracia", "Lampart", "Basen".

 • 10:46 Randy Newman Wedding
 • 10:49 Henry Jackman First Class
 • 10:53 Łabędź z Karnawału zwierząt
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic