Informacje

"Agatha: prawdziwe morderstwo", czyli pisarka na tropie...

Dodano:
"Agatha: prawdziwe morderstwo", czyli pisarka na tropie...

fot.PAP/PA

Miłośnicy kryminałów Agathy Christie z chęcią obejrzą serial o pisarce. A właściwie o tym, jak to się stało, że zainteresowała się morderstwami. Serial kryminalny "Agatha: prawdziwe morderstwo" wyjaśni wiele...

Chrześnica i imienniczka Florence Nightingale zostaje znaleziona w pociągu do Hastings z roztrzaskaną czaszką. Ludzie są poruszeni, a policja nie potrafi schwytać mordercy. Zirytowana brakiem postępów śledztwa i niepowodzeniami policji Mable Rogers, przyjaciółka Florence, zaczyna prowadzić własne dochodzenie. Wkrótce ma już kilku podejrzanych, ale nie może znaleźć dowodów, które pozwoliłyby bez wątpliwości wskazać zabójcę. Zdesperowana, zwraca się do Agathy Christie. Obie panie wspólnie zaczynają polować na mordercę.

W roli Agathy Christie zobaczymy irlandzką aktorkę Ruth Bradley. Najbardziej znana jest z roli Emily Merchant w "Primeval" (2011) i Karen Voss w "Humans" (2015-18). Występowała także w "Legend", "The Innocence Project", "Plus One". W 2007 roku zdobyła nagrodę IFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej za "Stardust". Bradley zdobyła również nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mediolanie w 2010 roku za rolę w filmie "In Her Skin".

Pochodząca z Dublina, wszechstronnie utalentowana odtwórczyni głównej roli została doceniona także za kreację w "Rebellion" (produkcja nie ma jeszcze polskiego tytułu) - pięcioodcinkowej serii opowiadającej o narodzinach współczesnej Irlandii; oraz w filmie "Trzeźwe potwory" - surrealistycznej komedii rozgrywającej się w małej, rybackiej wiosce.

Serial, autorstwa Toma Daltona, przedstawia Christie badającą zabójstwo chrześnicy. Widz może również prześledzić, jak jej zaangażowanie w tę sprawę wpłynęło na późniejsze pisarstwo poczytnej autorki. Premiera filmu odbyła się w Wielkiej Brytanii 23 grudnia 2018 r., stając się najpopularniejszym programem świątecznym i drugim najwyżej ocenianym programem fikcyjnym roku.

Serial został nakręcony w Irlandii, m.in. na Downpatrick and County Down Railway - zabytkowej stacji kolejowej w hrabstwie Down w Irlandii Północnej.

"Agatha: Prawdziwe morderstwo" - premiera 19 października na kanale Epic Drama. (PAP Life)

 • 10:05 Harline Leigh & Washington Ned When you wish upon a star
 • 10:10 Seth MacFarlane, Irving Berlin Let’s Face the Music and Dance
 • 10:13 Ludovic Bource Fantaisie d'Amour
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic