17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków trwa w Warszawie w Muranowie i Kinotece do 21.11, a online odbywać się będzie do 3.12. Magda Juszczyk rozmawia z japonistą Łukaszem Mańkowskim, selekcjonerem festiwalu.

17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

posłuchaj Rozmowa z Łukaszem Mańkowskim

17. edycja Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków to 38 filmów w kinach Muranów i Kinoteka oraz 28 filmów online, dostępnych w całej Polsce. Ten zestaw to, jak zawsze, bogate spektrum gatunków i emocji. Od największego przeboju azjatyckich kin roku 2023 po skromne, ale mocne opowieści z indyjskiej prowincji; od śmiechu, przez wzruszenie i łzy, aż po przerażenie – tu każdy znajdzie coś dla siebie.
W tym roku, oprócz stałych punktów festiwalu, czyli konkursowej sekcji Nowe Kino Azji oraz Asian Cineramy, pełnej przebojów i odkryć tego sezonu, publiczność będzie miała okazję poznać, dotychczas mało eksplorowaną, różnorodność kinematografii indyjskiej. 17. Pięć Smaków to także portrety fascynujących bohaterek hongkońskiego kina oraz niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świecie odrestaurowanych arcydzieł Kinga Hu – mistrza kina wuxia.

Program festiwalu
Oficjalnie festiwal rozpocznie się projekcją delikatnej “Jesiennej sonaty" w reżyserii Mabel Cheung w Muranowie o 20:30. Równolegle wyświetlany będzie pełen zaskoczeń i dynamicznej akcji “Duch” Lee Hae-younga oraz dostępne wyłącznie w kinach “Hellaro” Abhisheka Shaha.
Pierwszą projekcją festiwalu będzie jednak majestatyczne arcydzieło “Dotyk Zen” Kinga Hu, wyświetlane już o 16:45 w Muranowie. O 18:00 w Kinotece widzowie zobaczą wietnamskie “Niech płonie” Buy Thac Chuyên oraz “Fale” – najnowszy film Naoko Ogigami, jednej z ulubionych reżyserek widowni Pięciu Smaków.

Pięć filmów Kinga Hu – "Dragon Inn", "Dotyk Zen" "Deszcz w górach", "Legenda gór" i "Koło życia" dostępnych będzie online wyłącznie w następujących przedziałach czasowych:
•    od 17 do 19 listopada (piątek-niedziela);
•    od 25 do 26 listopada (sobota-niedziela);
•    od 2 do 3 grudnia (sobota-niedziela).

Rozmowy z twórcami
Na Pięć Smaków przybędzie do Warszawy sześcioro znakomitych artystów, z którymi publiczność będzie mogła porozmawiać na Q&A po seansach. To nie wszystko, również rozmowy z tymi twórcami, którzy nie dotarli do Polski.
 
Ceny biletów
Ceny pojedynczych biletów na seanse kinowe:
•    Bilet normalny – 28 zł
•    Seanse w Kinie Muranów i Kinotece dla seniorów – 25 zł
•    Bilet zniżkowy (seanse przed godz. 17:00 w pn, wt, śr, czw i pt) – 22 zł
•    Bilet zniżkowy dla seniorów (seanse przed godz. 17:00 w pn, wt, śr, czw i pt) – 20 zł
•    Pojedynczy dostęp online – 22 zł (wypożyczenie filmu na 48 godzin)

Więcej na stronie piecsmakow.pl

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic