Informacje

Zeszyty Kory wydane w formie książki

Dodano:
Zeszyty Kory wydane w formie książki

PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Jak Kora pracowała nad tekstami swoich piosenek? Tego będzie można się dowiedzieć z książki, zatytułowanej "Miłość zaczyna się od miłości". Książka powstała w oparciu o zeszyty artystki, w których przez lata prowadziła swoje notatki.

Po letniej wystawie fotografii, na której pokazano zdjęcia artystki z różnych sesji zdjęciowych, odrzucone przez nią samą, Kamil Sipowicz, mąż artystki, zdecydował się ujawnić kolejne, nieodkryte jeszcze archiwa - zeszyty z notatkami, zebrane w tomie "Miłość zaczyna się od miłości".

"W kilku pięknych zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy ją czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami" - wyjawia w zapowiedzi książki Kamil Sipowicz.

Czytelnik będzie więc mógł prześledzić jej pracę nad słowem oraz różne wersje tego samego utworu. W zbiorze znajdą się teksty Kory głównie z lat 2003-2018, ale także kilka z roku 1983. Lektura tomu pozwala prześledzić, jak Kora pracowała nad piosenkami, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały utwory zaśpiewane przez nią na płytach "Znaki szczególne" i "Ping pong" oraz kilka utworów wydanych jako single. W książce jest także wstrząsający tekst o księżej pedofilii "Zabawa w chowanego" (2010). "Te Zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata" - wyjawia Sipowicz.

Ujawnione informacje na temat książki są bardzo skromne. "Zeszyt z białą latarnią morską", "Zeszyt w kwiaty", "Biały zeszycik w linie" - poznaliśmy tylko niektóre tytuły rozdziałów zbioru prezentującego intymną pracę Kory nad jej tekstami.

Wydawca książki Kory, Agora organizuje dla czytelników spotkania wokół książki, na które przyjdą zaproszeni goście. Oprócz męża wokalistki, Kamila Sipowicza, wydawnictwo zaprosiło m.in. Hannę Kubczak - siostrę Kory, Tomasza W. Michałowskiego, redaktora książki oraz prof. Magdalenę Środę. Oba spotkania poprowadzi redaktor naczelna "Wysokich Obcasów" Aleksandra Klich.

Książka "Miłość zaczyna się od miłości" trafi do księgarń 13 listopada. (PAP Life)

 • 16:17 David Mack, Édith Piaf, Louiguy Something's Gotta Give - La Vie En Rose
 • 16:23 Daniel Hope, Wolfgang Amadeusz Mozart Marsz turecki (aranżacja na skrzypce i orkiestrę)
 • 16:31 Edward Nicolay Artemyev Zapoi
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic