Informacje

Zapraszamy do udziału w programie "Muzyka spod igły"!!!

Dodano:
Zapraszamy do udziału w programie "Muzyka spod igły"!!!

Wielokrotnie w programach używałem zwrotu „Szkoda, że Państwo tego nie słyszą”. A to powodu, że fale radiowe (cóż to za archaizm) nie przenoszą całego pasma, jakie jest dostępne na winylowej płycie. Nie ma też tego kawałka magii lekko świecących lamp wzmacniacza, wyjmowania płyty z opakowania, odrobiny prawie zawsze trzeszczącej rozbiegówki.

Tym razem, dla niektórych z Państwa będzie inaczej. Otóż  w sobotę 1 czerwca, w samo południe, w siedzibie RMF Classic na Kopcu Kościuszki spotkam się z tymi z Państwa, którzy zechcą posłuchać płyty wieczoru w naturalnym dla winyli anturażu. W salce konferencyjnej radia zainstalujemy pięknie grający, polski  lampowy wzmacniacz Mira Ceti, amerykańskie kolumny Klipsch, gramofon z idealną do słuchania klasyki, duńską wkładką Ortofon Quintet Bronze.


Gośćmi specjalnymi prezentacji będą – Marcin Oleś, kontrabasista jazzowy, Maciej Lachowski twórca wzmacniaczy Fezz Audio, Wojciech Pacuła – red nacz. High Fidelity. Słuchać będziemy fragmentów następujących płyt:
Popol Vuh – muzyka do filmu „Aguirre Gniew Boży”
Oleś Brothers - „Komeda Ahead”
i wreszcie fragmenty naszej płyty wieczoru, czyli Jan Sebastian Bach w wykonaniu islandzkiego pianisty Vigingura Olafssona.
Program spotkania zapowiada się więc różnorodnie i mam nadzieję, ciekawie. Chętnych proszę o informację potwierdzającą mailem – w.padjas@gmail.com lub messengerem Wojtek Padjas.
A teraz kilka słów o wieczornym spotkaniu. Interpretacja muzyki Bacha w wykonaniu islandzkiego pianisty Vikingura Olafssona była dla mnie dużym przeżyciem. Pierwsze skojarzenie, jakie miałem z tym artystą, to1950 roku Dinu Lipattii, dlatego program zaczniemy od przejmującej interpretacji chorału Bacha w jego wykonaniu.

Czy ta, niezapomniana interpretacja bliska współczesnej – przekonają się Państwo sami. Ty razem czuję tremę przed prezentacją płyty wieczoru, ponieważ będzie to wykonanie solowe – tylko  Jan Sebastian Bach, fortepian i Vikingur Olafsson:

Jestem jednak pewien, że ta interpretacja Bacha urzeknie Państwa, a przy okazji informuję, że ten dwupłytowy, doskonale zrealizowany album, jest wciąż do dostania w wielu stacjonarnych i internetowych sklepach. Polecam gorąco.
Wojtek Padjas

 • 07:46 Ed Sheeran Candle in the Wind
 • 07:50 Jerzy Matuszkiewicz 40 lat minęło - motyw gwizdany
 • 07:51 Francis Lai Vivre pour vivre
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 293, Sunday, 20 October 2019
 • 1
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic