Informacje

"Wybraliśmy wolność" - Smolik i goście na pl. Defilad w Warszawie

Dodano:
"Wybraliśmy wolność" - Smolik i goście na pl. Defilad w Warszawie

fot.PAP/Jakub Kaczmarczyk

Andrzej Smolik, Mela Koteluk, Kasia Nosowska, Daria Zawiałow, Tomek Lipiński, Skubas i Muniek Staszczyk - to tylko niektórzy wykonawcy koncertu "Wybraliśmy wolność" w 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów do Sejmu. Impreza odbędzie się 4 czerwca na pl. Defilad w Warszawie.

Minęło 30 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu. Z tej okazji na placu Defilad w Warszawie odbędzie się koncert pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Smolika, zatytułowany "Wybraliśmy wolność!".

"Zabieramy was w muzyczną podróż z wolnością!" - zapowiadają organizatorzy, czyli Dom Spotkań z Historią. W programie Smolik wraz z gośćmi wykona polskie utwory o wolności m.in. "Centralę" Brygady Kryzys, "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni, "Polskę" Kultu, "To tylko tango" Maanamu.

W koncercie udział wezmą m.in. Jan Benedek, Mela Koteluk, Laboratorium Pieśni, Tomek Lipiński, Katarzyna Nosowska, Skubas, Muniek Staszczyk, Justyna Święs, Vienio, Daria Zawiałow. Dla wszystkich wykonawców zagra zespół w składzie: Andrzej Smolik - aranżacje, instrumenty klawiszowe, moog, elektronika itp., Paweł Krawczyk - gitary, Michał Gołąbek - gitary, Olaf Deriglasoff - bas, Aleksander Orłowski - perkusja. Sekcja dęta pod kierownictwem Dariusza Plichty. Koncert poprowadzi Piotr Metz.

To dla wielbicieli muzyki, a dla kinomanów organizatorzy przygotowali mini cykl "Kino przełomu". W programie m.in. "Wybory 1989" Pawła Kędzierskiego, "1989" Michała Bielawskiego, "Opowieści okrągłego stołu" Piotra Bikonta i Leszka Dziumowicza, "Ballada o prawdziwym kłamstwie" Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego. Projekcje w Domu Spotkań z Historią.

Z kolei "Przełom w kadrze 1989" to wernisaż wystawy, który odbędzie się 7 czerwca. Zobaczymy na niej zdjęcia m.in. Wojciecha Druszcza, Chrisa Niedenthala, Czarka Sokołowskiego, Krzysztofa Millera, Erazma Ciołka, Jarosława Stachowicza i Jacka Domińskiego. Ekspozycję można będzie oglądać na skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie. Podczas wernisażu odbędzie się premierowy pokaz filmu "Przełom w kadrze" w reż. Agnieszki Uścińskiej i Jarosława Wątora.

Od 2009 roku Dom Spotkań z Historią (DSH) organizuje dla mieszkańców Warszawy obchody Święta Wolności w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. (PAP Life)

 • 16:38 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 16:45 Sebastian de Yradier y Salaverri La Paloma
 • 16:50 Hans Zimmer King Arthur (Orchestra Suite)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 292, Sunday, 13 October 2019
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic