Informacje

Wraca George Michael

Dodano:
Wraca George Michael

fot.PAP/EPA

Film zainspirowany muzyką George'a Michaela i grupy Wham! oraz płyta z ich przebojami trafią do fanów w listopadzie. "Last Christmas" wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W rolach głównych Emilia Clarke i Henry Golding. Na ekranach w Polsce od 29 listopada.

Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu zawiera trzy utwory Wham!, m.in. "Last Christmas" oraz "Everything She Wants", a także dwanaście przebojów George'a Michaela.

Wszystkie piosenki, które można usłyszeć w filmie oraz na towarzyszącej mu płycie, zostały napisane i wyprodukowane przez George'a Michaela, poza "This Is How (We Want You To Get High)" - niepublikowanego wcześniej utworu, którego autorami są George Michael i James Jackman.

Wspominając swoje spotkanie z Georgem Michaelem, które doprowadziło do powstania filmu, Emma Thompson powiedziała: "Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George'a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu".

"Gdy spotkałam George'a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenkom" - dodała gwiazda.

Historia powstania filmu rozpoczyna się od spotkania dwóch osób - brytyjskiego producenta filmowego Davida Livingstone'a i Emmy Thompson oraz ich rozmowy na temat piosenki "Last Christmas". Wtedy też pojawił się pomysł, by stworzyć film zainspirowany tym utworem. Wiosną 2013 r. Emma Thompson odwiedziła George'a Michaela w jego domu w Londynie. Artysta wyraził wtedy aprobatę dla tego pomysłu.

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera wszystkie hity George'a, takie jak "Faith", "Fastlove", "Freedom '90" i "Too Funky", a także kilka niespodzianek takich jak "Heal The Pain", "Waiting for that Day" oraz wersja MTV Unplugged utworu "Praying For Time".

Album ukaże się 8 listopada oraz 15 listopada w wydaniu LP. Na ekrany kinowe w Polsce film "Last Christmas" wchodzi 29 listopada. (materiały prasowe/PAP Life)

 • 20:57 Nicholas Britell The Iraq War Symphony
 • 21:20 Murray Perahia, Fryderyk Chopin Etiuda C-dur op.10 nr 1
 • 21:22 Antonin Dvorak Walce praskie
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 293, Sunday, 20 October 2019
 • 1
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic