Informacje

Tom Odell zaśpiewał dla Muminków

Dodano:
Tom Odell zaśpiewał dla Muminków

fot.PAP/EPA

Wschodząca gwiazda brytyjskiego popu, Tom Odell, zaprezentował nowy singiel. Wokalista nagrał piosenkę do serialu animowanego o przygodach Muminków. W styczniu piosenkarz wystąpił na dwóch koncertach w Polsce.

Piosenka nosi tytuł "Summer Day" i jest już dostępna w serwisach streamingowych. Ale Odell nie jest jedynym piosenkarzem, który nagrał utwór do tej produkcji. Na ścieżce dźwiękowej serialu o Muminkach znalazł się też Alma z "Starlight" i MO z utworem "Theme Song (I'm Far Away)".

Najnowszy krążek Odella, "Jubilee Road" ukazał się w październiku minionego roku. Album promował singiel "If You Wanna Love Somebody", który ma ogromną szansę na powtórzenie sukcesu najpopularniejszej ballady Brytyjczyka, znanej również w Polsce, "Another Love". To właśnie dzięki tej balladzie Odell dał się poznać szerszej publiczności. Pełnym melancholii głosem zdobył fanów na całym świecie i dziś wypełnia po brzegi największe sale koncertowe.

W jednym z wywiadów Odell wspominał, że cały materiał na ostatni album powstał w jednym pokoju przy jednym pianinie. Przez okno pokoju muzyk oglądał przechadzających się ludzi. "To płyta o społeczności" - mówił piosenkarz.

Odell zaczynał grać w nocnych klubach nocnych. Po przeniesieniu się do Londynu, postanowił rozpocząć solową karierę. Studiował na Brighton Institute of Modern Music, po czym podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records. Zadebiutował w 2012 roku EP-ką, która została przyjęta przez słuchaczy i krytyków z wielkim entuzjazmem i zwróciła na niego uwagę wielu wpływowych dziennikarzy muzycznych. Ważnym osiągnięciem w dorobku artysty jest zdobycie BRITs' Critics' Choice Award - nagrody, którą we wcześniejszych latach wygrały m.in. Florence & The Machine czy Adele. Rok później, nakładem Columbia Records, ukazał się debiutancki longplay artysty "Long Way Down".

Przed premierą swojego pierwszego krążka Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie, co bez wątpienia pomogło mu osiągnąć większą popularność.

Od momentu wydania debiutanckiego albumu kariera muzyka rozwija się bardzo prężnie. Dowodem tego była druga płyta - "Wrong Crowd". Singlami promującymi wydawnictwo były utwory "Wrong Crowd", "Magnetised" oraz "Somehow", które jeszcze przed premierą albumu zapowiedziały zmianę muzycznej stylistyki Odella. Krążek zebrał doskonałe opinie.

Najnowszy krążek, "Jubilee Road" zawiera m.in. soulową balladę "Half As Good As You", którą artysta zaśpiewał w duecie z Alice Merton.

W Polsce Tom Odell wystąpił w styczniu 2019 roku w Tauron Arenie Kraków oraz na warszawskim Torwarze. (PAP Life)

 • 06:26 Mitch & Mitch, Zbigniew Wodecki Posłuchaj mnie spokojnie
 • 06:31 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • 06:34 Patrick Doyle What Players Are They
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 285, Sunday, 16 June 2019
 • 1
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 2
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic