Informacje

"The Voice Senior" - takich wzruszeń jeszcze nie było

Dodano:
"The Voice Senior" - takich wzruszeń jeszcze nie było

fot.PAP/Strefa Gwiazd/Stach Leszczyński

Śpiewających seniorów w programie "The Voice Senior" zobaczymy dopiero w grudniu. Ale współprowadząca ten program Marta Manowska już teraz zdradza kilka ciekawostek na temat tej produkcji.

"The Voice Senior" jest modyfikacją popularnego programu muzycznego, który od lat jest przebojem w ramówce TVP. Nowa odsłona show jest skierowana do seniorów - udział w nim wziąć mogły osoby powyżej 60. roku życia. W jury programu zasiadają Urszula Dudziak, Alicja Majewska, Marek Piekarczyk oraz Andrzej Piaseczny. Prowadzącymi są Tomasz Kammel i Marta Manowska, która już w "Sanatorium miłości" udowodniła, że doskonale potrafi znaleźć wspólny język ze starszymi osobami.

"Ten program jest zupełnie inny niż The Voice of Poland i Voice Kids. Mówią to wszyscy, którzy pracowali przy tych trzech formatach. Jest dużo więcej historii i przeżyć naszych bohaterów, bo oni przecież mają takie doświadczenie i taką mądrość życiową, że ciężko byłoby nie dać temu więcej miejsca" - opowiada PAP Life Manowska.

"Wśród uczestników są osoby, które mają talent muzyczny, ale często musiały odłożyć go na półkę, by zająć się rodziną, wychowaniem dzieci, pracą zawodową, itd. I nagle ktoś upomniał się o ich talenty" - mówi z przejęciem prowadząca.

Łzy popłynęły Manowskiej już przy występie pierwszego bohatera, podczas przesłuchań w ciemno. Uczestnik śpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego Lubię wracać tam, gdzie byłem. "To, co stało się wtedy w studiu, było zadziwiające. O ile zazwyczaj za kulisami panuje rozgardiasz, o tyle wtedy wszyscy pracownicy się zatrzymali, by śledzić występ. Gdy byłam na backstage'u z rodziną i przyjaciółmi uczestnika, nie mogłam powstrzymać wzruszenia" - wspomina.

Choć łzy płyną gęsto, to "The Voice Senior" jest formatem radosnym, o nowym otwarciu w życiu bohaterów. "Ten program jest o tym, że będąc seniorem, dopóki dopisuje zdrowie, to można wszystko" - stwierdza gwiazda.

Manowska zdradza też, że w "The Voice Senior" w specjalnej roli zobaczymy Ninę, pełną temperamentu i pozytywnej energii bohaterkę "Sanatorium miłości". "Jest dobrych duchem The Voice Senior. Towarzyszy ekipie, bohaterom. Wydaje mi się, że Nina jest osobą, z którą bohater może wejść pod rękę na scenę, złapać od niej energii, by później dać ją publiczności" - Manowska mówi o roli, którą pełni Nina. (PAP Life)

 • 23:14 Felix Mendelssohn Sen Nocy Letniej (Marsz weselny)
 • 23:18 Fryderyk Chopin Walc F-dur op. 34 nr 3
 • 23:21 John Williams Theme from Schindler's List
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic