Informacje

TV Series Gala na 13. FMF: The Crown | Czarnobyl | Wataha | American Horror Story | Stranger Things

Dodano:
TV Series Gala na 13. FMF: The Crown | Czarnobyl | Wataha | American Horror Story | Stranger Things

Po raz drugi w historii FMF zapraszamy na pełen emocji koncert muzyki do najpopularniejszych seriali. Gwarantujemy chwile grozy z American Horror Story, napięcia – z Czarnobylem czy zabawy – ze Stranger Things! Wśród kompozytorów, którzy przyjęli nasze zaproszenie, znaleźli się m.in. Martin Phipps, Trevor Morris, Hauschka i Mac Quayle. Widzimy się 30 maja o godz. 19.00 w Tauron Arenie Kraków.

Czas odsłonić pierwsze punkty programu FMF 2020. Na początek największy koncert, czyli TV Series Gala w Tauron Arenie Kraków. Gdy w 2015 roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się zaprosić fanów festiwalu do posłuchania motywów muzycznych i piosenek z seriali, nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego odbioru. Suita z serialu Wikingowie odnotowała aż 9,5 mln odsłon na naszym kanale YouTube! Możemy śmiało przypuszczać, że chyba każdy uczestnik tamtego koncertu do dziś pamięta gęsią skórkę wywołaną przez występ Einara Selvika, który zaśpiewał oraz zagrał na instrumentach etnicznych. Czy podczas najbliższej edycji będą nam towarzyszyć podobne doznania?

Trevor Morris i Einar Selvik – ten duet, znany ze ścieżki dźwiękowej do Wikingów, zapewni w sobotni, majowy wieczór niemałą dawkę emocji. Muzyka z najnowszego sezonu serialu będzie najlepszym łącznikiem z pierwszą galą o tej tematyce. Podobnie jak przyjęta poprzednim razem wielkimi brawami suita z Watahy. Świeżo po emisji pierwszych odcinków trzeciego sezonu można stwierdzić, że Łukasz Targosz nie zawiódł swoich fanów. Zaproszenie na galę przyjęła też Ania Karwan, która wykona piękne i niezwykle nastrojowe partie wokalne z serialu.

TV Series Gala w 2020 roku nie może się obejść bez serialowej perełki, jaką jest The Crown. Do trzeciego sezonu muzykę skomponował Martin Phipps. „Nie mogę się doczekać aż w wielkiej arenie FMF-owa publiczność usłyszy te wykonania na żywo – w dodatku z udziałem orkiestry. Oczywiście nie zabraknie też Wiktorii czy Black Mirror” – zapewnia brytyjski kompozytor. Zaczniemy od prawdziwie królewskich i majestatycznych dźwięków, a następnie przejdziemy do mrocznego elektronicznego minimalizmu. Skoro o mroku mowa, warto podkreślić, że usłyszymy też muzykę z American Horror Story oraz Mr. Robot autorstwa Maca Quayle’a, twórcy, który doskonale potrafi budować napięcie.

Podczas gali zachwycą ponadto subtelny fortepianowy Patrick Melrose i eksperymentalny Spisek prochowy, napisany z wykorzystaniem preparowanego fortepianu przez Hauschkę. Dzięki zastosowaniu syntezatorów dźwięki lat 80. przypomni duet Kyle’a Dixona oraz Michaela Steina, odpowiedzialny za muzykę do jednej z najpopularniejszych produkcji Netflixa – Stranger Things. Panowie zawdzięczają serialowi rozgłos, o jakim wielu twórców z podobnych rejonów elektroniki może tylko pomarzyć. Dixon i Stein przyznają, że zainteresowanie ścieżką dźwiękową przerosło ich oczekiwania – do tego stopnia, że po premierze pierwszego sezonu musieli zacząć odmawiać wywiadów z powodu… braku czasu na dokończenie swojej płyty.

W świat rzadko spotykanych dźwięków wprowadzi nas muzyka do produkcji HBO Czarnobyl. Żeby lepiej oddać aurę elektrowni jądrowej, Hildur Guðnadóttir pojechała do zamkniętego obiektu tego typu na Litwie. „Chciałam stworzyć najbardziej realistyczną muzykę, jak to tylko możliwe. Przedstawiona w serialu historia jest niezwykle mocna. Do dziś żyje mnóstwo osób, które straciły wówczas członków rodziny. To muzyczne zadanie musiałam potraktować bardzo uważnie” – wspomina kompozytorka.

30 maja nie zabraknie także muzyki przygotowanej specjalnie na festiwal przez uwielbianego przez publiczność FMF kompozytora, a zarazem zdobywcę pierwszej nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku, Bartosza Chajdeckiego do produkcji TVP Ziuk. Młody Piłsudski oraz Wojenne dziewczyny.

TV Series Gala już 30 maja o godz. 19.00 w Tauron Arenie Kraków.

Więcej o programie na www.fmf.fm

 • 07:26 The Beatles Here Comes the Sun
 • 07:33 Giuseppe Verdi Rigoletto (La donna e mobile)
 • 07:35 Trevor Morris A Howling Wilderness/The Death of Jane Seymour
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic