Informacje

Steven Spielberg wyprodukuje musicalową wersję serialu „Smash”

Dodano:
Steven Spielberg wyprodukuje musicalową wersję serialu „Smash”

fot.PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Legendarny reżyser był jednym z producentów nadawanego od 2012 roku na antenie stacji NBC muzycznego serialu „Smash”. Opowiadał on o ekipie przygotowującej broadwayowski musical opowiadający o życiu Marilyn Monroe. Teraz zobaczymy go w musicalowej wersji, a Spielberg znów zajmie się produkcją.

„Smash jest bardzo bliski mojemu sercu i wydaje się trafną decyzją, że w końcu trafi na deski Broadwayu nowy musical, zainspirowany tym, co pokazaliśmy w tym serialu. Jestem przeszczęśliwy, mogąc współpracować z jego niewiarygodnie kreatywnym zespołem i moimi kolegami producentami, z którymi zacząłem 10 lat temu tę podróż” – wyznał Steven Spielberg w oświadczeniu dotyczącym startu produkcji musicalu.

W podobnym tonie wypowiedział się drugi z producentów musicalu, Neil Meron. „Jesteśmy podekscytowani tym, że Steven dołączył do naszej ekipy. Wszyscy czuliśmy, że niewiarygodne serialowe piosenki autorstwa Marca Shaimana i Scotta Wittmana powinny znaleźć się na Broadwayu” – dodał.

Scenariusz przedstawienia napisze laureat nagrody Tony, Bob Martin. W nowej wersji „Smash” znajdzie się kilka piosenek z serialu, jak również nowe utwory, które zostaną skomponowane specjalnie na tę okazję. W musicalu zobaczymy te same postaci, co w serialu, a jego fabuła również opowiadać będzie o przygotowaniach do wystawienia spektaklu „Bombshell” poświęconego Marylin Monroe.

W serialowej wersji „Smash” wystąpili Debra Messing, Jack Davenport, Katharine McPhee, Megan Hilty, Christian Borle oraz Anjelica Huston. Serial został skasowany po dwóch sezonach z powodu spadającej oglądalności. Zdążył jednak zyskać rzeszę wiernych fanów, którzy w 2015 roku mieli okazję znów zobaczyć gwiazdy serialu na specjalnym charytatywnym koncercie, podczas którego wykonano piosenki ze „Smash”.

W najbliższych planach Steven Spielberg ma kinową premierę swojego najnowszego filmu - remake’u kultowego musicalu „West Side Story”. (PAP Life)

 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic