Informacje

Sheryl Crow w duetach

Dodano:
Sheryl Crow w duetach

fot.PAP/EPA

Dziewięciokrotna laureatka Grammy Sheryl Crow zaprezentowała w piątek album, na którym znalazły się duety z takimi gwiazdami jak Johnny Cash, Sting, Eric Clapton, Bonnie Raitt, Mavis Staples, Stevie Nicks czy Chris Stapleton.

Sama artystka opowiada: "Postanowiłam nagrać duety z artystami, którzy mieli na mnie ogromny wpływ i zainspirowali do tego, by zostać jak najlepszą kompozytorką, instrumentalistką i producentką. To celebracja oraz hołd jednocześnie".

"Zależało mi nie tylko na zaangażowaniu legend, ale także młodych artystów, dla których będzie to ważny punkt na drodze do polepszania ludzkich losów za pomocą muzycznych opowieści. Ich muzyka inspiruje mnie każdego dnia" - dodała gwiazda.

Sheryl Crow zaczynała w chórku Michaela Jacksona na jego trasach koncertowych. Współpracowała też jako chórzystka z takimi gwiazdami jak Wynnona Judd, Celine Dion, Sinead O'Connor, Stevie Wonder, Eric Clapton i Don Henley. Ten ostatni nakłonił ją do rozpoczęcia solowej kariery.

Pierwszy solowy album który nagrała, nigdy nie ukazał się na rynku, gdyż uznano go "za mało komercyjny". Po tej porażce Sheryl zaczęła grywać w klubie, w Los Angeles i w taki sposób narodziła się jej pierwsza oficjalna płyta "Tuesday Night Music Club". Album ten okazał się komercyjnym sukcesem, potwierdzonym przez przyznanie Sheryl trzech prestiżowych nagród Grammy, w tym jednej dla "Najlepszego debiutanta roku".

Crow stworzyła kilka piosenek do filmów, w tym do kolejnej części przygód Jamesa Bonda - "Jutro nie umiera nigdy". Jej dziełem jest też "Sweet Child O'Mine", adaptacja utworu wylansowanego wcześniej przez zespół Guns N' Roses, za którą Sheryl odebrała kolejną ze swych dziewięciu nagród Grammy. W 2010 roku wystąpiła gościnnie w serialu komediowym "Hannah Montana", gdzie wraz z Miley Cyrus grającą tam główną rolę, zaśpiewały piosenkę "Need A Little Love".

W lutym 2006 roku artystka poinformowała, że poddała się operacji usunięcia raka piersi. W związku z tym zawiesiła swoje tournee. W 2012 roku ujawniła, że zmaga się z nowotworem mózgu - oponiakiem. Crow ma dwóch adoptowanych synów. (PAP Life)

 • 05:54 Jan Sebastian Bach Preludium C-dur
 • 05:56 Georges Bizet Carmen (Marche et Choeur: "Les voici la quadrille!
 • 06:00 Christopher Young Shipping News
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic