Informacje

Rock and roll bez filtra – The Rolling Stones zawładnęli PGE Narodowym!

Dodano:
Rock and roll bez filtra – The Rolling Stones zawładnęli PGE Narodowym!

Ponad 50 tysięcy ludzi zgromadzonych w niedzielę, 8 lipca, na PGE Narodowym przeżyło niezapomniane chwile, dzięki koncertowi największej rockandrollowej grupy na świecie. Fani usłyszeli zestaw największych hitów z ponad 50-letniej kariery Stonesów, a kulminacją wieczoru było – jakże by inaczej – słynne „Satisfaction”!

4001 – dokładnie tyle dni Stonesi kazali czekać polskim fanom na kolejny koncert w Polsce, po ostatniej wizycie na warszawskim Służewcu. Wczorajszy występ wynagrodził jednak z nawiązką tak długi czas oczekiwania. Mick Jagger i spółka kolejny raz pokazali, że wciąż są niedoścignionym wzorem dla młodszej konkurencji.
Zanim jednak na scenie PGE Narodowego pojawili się bohaterowie wieczoru, w  odpowiedni nastrój wprowadził publiczność Trombone Shorty wraz ze swym zespołem. Rewelacyjny trębacz i puzonista z Nowego Orleanu, pomiędzy wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi brał na siebie również obowiązki wokalisty. Miks rocka, jazzu, funku i paru innych gatunków dostarczył porcji energii potrzebnej do przywitania tych, na których wszyscy czekali.

Tętno tysięcy fanów Stonesów podskoczyło punktualnie o 20:50 – właśnie wtedy Keith Richards uderzył w struny swojego Telecastera, by wydobyć z niego riff rozpoczynający utwór „Street Fighting Man”. Było to preludium do ponad dwugodzinnej muzycznej uczty, w której nie zabrakło nie tylko ognistego rocka, ale również rasowego bluesa (wybrany specjalnie na warszawski koncert „Just You Fool” z ostatniej płyty „Blue And Lonsome”) oraz tanecznych rytmów (odśpiewane z wydatną pomocą publiczności „Miss You”).
Bezapelacyjnym mistrzem ceremonii był oczywiście Mick Jagger – 74-letni frontman przez cały koncert biegał po scenie, tańczył, wymachiwał rękoma, a serca fanów podbił zaskakująco dobrą znajomością polszczyzny. Oprócz kurtuazyjnych okrzyków typu: „Jesteście najlepsi!” czy „Jak leci, Warszawa?” wygłosił żartobliwą, nawiązującą do aktualnych wydarzeń politycznych przemowę: „Polska, co za piękny kraj! Jestem za stary, żeby być sędzią, ale dość młody, żeby śpiewać” za którą został nagrodzony burzą oklasków. Dzięki wybiegom na przodzie i po bokach sceny, zarówno Jagger, jak i pozostali Stonesi, byli dosłownie na wyciągnięcie ręki fanów znajdujących się w najbliższych sektorach. Najszczęśliwszy z nich złapał ozdobioną słynnym jęzorem koszulkę Micka, którą wokalista rzucił w tłum pod koniec kawałka „Jumpin’ Jack Flash”.

Ostatni z 14 koncertów europejskiej trasy No Filter 2018 zakończył odśpiewany na wiele tysięcy gardeł klasyk „(I Can’t Get No) Satisfaction”, okraszony mini-pokazem fajerwerków. Ponaddwugodzinny show na PGE Narodowym udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że Stonesi są niezniszczalni i możemy z nadzieją wyczekiwać ich kolejnej wizyty w Polsce. W końcu, jak powiedział niedawno Keith Richards, oni dopiero się rozkręcają!

Oto pełna lista utworów z warszawskiego koncertu:
Street Fighting Man
It's Only Rock 'n' Roll (But I Like It)
Tumbling Dice
Just Your Fool
Bitch
Like a Rolling Stone
You Can't Always Get What You Want
Paint It Black
Honky Tonk Women
You Got the Silver
Before They Make Me Run
Sympathy for the Devil
Miss You
Midnight Rambler
Start Me Up
Jumpin' Jack Flash
Brown Sugar
Bis:
Gimme Shelter
(I Can't Get No) Satisfaction
Organizatorem koncertu The Rolling Stones na PGE Narodowym była agencja Barracuda Music, we współpracy z DM Agency.


 • 03:43 Saverio Mercadante Flute Concerto in E minor (3)
 • 03:49 Georg Friedrich Haendel Concerto grosso d-moll op.6 nr 10 (5)
 • 03:52 Wolfgang Amadeusz Mozart Gran Partita Serenade (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic