Informacje

Powrót kultowej "Jolene" za sprawą A.A. Williams

Dodano:
Powrót kultowej "Jolene" za sprawą A.A. Williams

fot.PAP/EPA

Kultowy przebój Dolly Parton "Jolene" powraca za sprawą A.A. Williams. Wschodząca gwiazda brytyjskiej muzyki pop nagrała swoją wersję ballady, która w latach 70. podbiła Amerykę. Polscy fani usłyszą nową wersję podczas jesiennych koncertów Brytyjki w naszym kraju.

Oryginalny utwór pochodzi z repertuaru gwiazdy country, Dolly Parton. "To piosenka bardzo bliska memu sercu" - mówi Williams. "Moja interpretacja, w wolniejszym tempie i z subtelną aranżacją, współgra z mrocznym tekstem" - dodaje.

Wersja przygotowana przez A.A. Williams znajdzie się wśród bonusów na wznowieniu jej imiennej EP-ki. Wydawnictwo ukaże się 6 września. Już teraz piosenki można posłuchać w sieci.

A.A. Williams na żywo będzie można zobaczyć 6 października we wrocławskim klubie A2 oraz 7 października w krakowskim klubie Studio, gdzie supportować będzie The Sisters of Mercy. Wokalistka wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Kariera A.A. Williams rozpoczęła się od świetnego występu artystki podczas Roadburn Festival w Holandii. Jej debiutancka imienna EP-ka ukazała się 25 stycznia 2019 r., nakładem wytwórni Holy Roar Records i znalazły się na niej cztery premierowe utwory Brytyjki.

Kultowa ballada "Jolene" opowiada historię gospodyni domowej, która musi zmierzyć się z piękną uwodzicielką jej męża. Utwór stał się drugim singlem Dolly Parton, który dotarł do pierwszego miejsca na listach przebojów muzyki country. W Wielkiej Brytanii singel dotarł do siódmego miejsca list przebojów.

Ponoć inspiracją dla "Jolene" była ruda kasjerka pracująca w banku. Parton podejrzewała swojego męża o to, że o niej fantazjuje, ponieważ zaczął często chodzić do tegoż banku. Sama artystka zapewniała jednak wielokrotnie, że inspiracją dla utworu była mała, ruda dziewczynka, która po jednym z koncertów poprosiła artystkę o autograf i powiedziała, że ma na imię "Jolene".

W zestawieniu magazynu Rolling Stone "Jolene" trafiła na 217. miejsce listy 500 największych piosenek wszech czasów. (PAP Life)

 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic