Informacje

Piątkowa premiera: Dolly Parton - "Dumplin"

Dodano:
Piątkowa premiera: Dolly Parton - "Dumplin"

fot. PAP/EPA

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Dumplin" to album, na którym znalazły się piosenki zaśpiewane przez jedną z największych gwiazd sceny muzycznej, jaką jest Dolly Parton. Premiera - 7 grudnia.

Na płycie znalazły się m. in. duety artystki z Sia oraz z Elle King oraz utwory, w których usłyszymy takich wykonawców, jak Alison Krauss, Mirandy Lambert, Mavis Staples i Rhondy Vincent.

W ramach promocji nowego materiału, 72-letnia ikona muzyki country, była gościem w programie "The Tonight Show" Jimmy'ego Fallona. Jednak wraz z prowadzącym wykonała głównie mieszankę największych świątecznych klasyków takich jak "Winter Wonderland", "Rockin' Around The Christmas Tree" czy "Jingle Bell Rock". Artystka udowodniła, że jest w znakomitej formie i jak sama zapowiedziała "dopiero się rozkręca"...

Parton to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki country. Powiedziała kiedyś o sobie kokieteryjnie: "Jestem tylko głupią blondynką". Ktoś głupi nie mógłby zrobić tak fenomenalnej kariery i nie mniej imponującej aktorskiej. I wykreować niezwykle mocno zakorzenionego w pamięci fanów muzyki wizerunku - z bujnymi blond włosami i sweterkami ciasno opinającymi pokaźny biust...

Dolly ma wielkie serce, dzięki któremu nie odwraca głowy od problemów dzieci, ubogich i poszkodowanych przez los. Aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych.

Jest chrzestną Miley Cyrus, która zdobyła sławę dzięki głównej roli w serialu "Hannah Montana", a stała się gwiazdą estrady.

"Piszę piosenki od zawsze. Dzięki nim jestem znana niemal w każdym domu, bo opisuję marzenia, jakie mają wszyscy ludzie. Piosenki dały mi sukces" - wspomina Parton.

Urodziła się, jako jedno z dwanaściorga dzieci farmera Roberta Lee Partona i Avie Lee Parton. Muzyka odgrywała ważną rolę w jej wczesnym okresie życia, a jej dziadek był kaznodzieją zielonoświątkowym.

Jej pierwsze występy miały miejsce w kościele, wraz z rodziną. Już na początku lat 60. rozpoczęła karierę muzyczną, tuż po ukończeniu szkoły średniej.

Jest autorką piosenki "I Will Always Love You" wypromowanej przez Whitney Houston.

Piosenkarka przeszła do historii, także w innej dziedzinie: jej imieniem nazwano owcę Dolly... (PAP Life)

 • 12:53 Benjamin Britten Simple Symphony II. Playful Pizzicato
 • 13:03 Sting It's Probably Me
 • 13:07 John Williams Rey's Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic