Informacje

Paul McCartney pisze piosenki do musicalu

Dodano:
Paul McCartney pisze piosenki do musicalu

fot.PAP/EPA

Musical inspirowany klasycznym filmem Franka Capry "To wspaniałe życie" przygotowuje Paul McCartney. Były Beatles jest już w końcowej fazie pisania piosenek.

Paul McCartney przygotowuje musical "It's A Wonderful Life" z pomocą Lee Halla oraz producenta Billa Kenwrighta. Muzyk przyznał, że jest już w końcowej fazie pisania piosenek do scenicznej adaptacji filmu.

"Pisanie musicalu nie było do tej pory wśród moich wymarzonych zajęć" - wyznał w jednym z wywiadów Paul McCartney.

"Ale Bill i ja spotkaliśmy się z Lee Hallem i rozmawialiśmy. Pomyślałem, że to może być interesujące. 'To wspaniałe życie' to uniwersalna historia, do której wszyscy możemy się odnieść" - dodał McCartney.

W Wigilię Bożego Narodzenia George Bailey (James Stewart) zamierza popełnić samobójstwo. Modlitwy jego rodziny zostają usłyszane przez aniołów. Clarence Odbody (Henry Travers) dostaje zadanie uratowania mu życia, za co ma otrzymać skrzydła.

Na słowa George'a, że lepiej byłoby, gdyby się nigdy nie urodził, Clarence pokazuje mu alternatywną rzeczywistość, gdyby rzeczywiście się nie urodził.

Zdając sobie sprawę, na losy ilu ludzi jego czyny miały wpływ, oraz to, co zrobił dla mieszkańców Bedford Falls, George Bailey uświadamia sobie, że pomimo swoich problemów ma naprawdę wspaniałe życie...

Ta historia doczekała się już swojej ekranizacji, premiera filmu odbyła się w 1946 roku. Początkowo był on niezbyt doceniany, zarówno przez krytyków, jak i widzów, jednak uzyskał 5. nominacji do Oscara.

Z czasem stał się kultowy, a jego popularność wzrastała z roku na rok, wraz z cyklicznymi powtórkami telewizyjnymi emitowanymi w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Po latach film został doceniony przez Amerykański Instytut Filmowy poprzez umieszczenie na liście 100 najlepszych amerykańskich filmów oraz zajęcie pierwszego miejsca na liście filmów "najbardziej inspirujących".

Obecnie uważany jest za jeden z największych amerykańskich klasyków świątecznych. Krytycy często odnoszą się do niego, określając, jako "jeden z niewielu filmów, które naprawdę warto oglądać, co roku". (PAP Life)

 • 09:59 Nat 'King' Cole Deck The Hall
 • 10:01 Bryan Adams Christmas Time
 • 10:05 Kylie Minogue, James Corden Only You
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic