Informacje

Organek pokazał nowy teledysk

Dodano:
Organek pokazał nowy teledysk

fot.PAP/Tytus Żmijewski

Tomasz Organek i jego formacja zaprezentowali w sieci teledysk do singla "Niemiłość" ze swojej ostatniej studyjnej płyty. Najbliższy koncert zespołu promujący nowe wydawnictwo odbędzie się w sobotę w Katowicach.

Autorem słów do piosenki "Niemiłość" jest Tomasz Organek, a muzykę stworzył cały zespół. Za reżyserię klipu odpowiada Bartosz Konopka, a za zdjęcia - Adam Palenta.

Singiel promuje reedycję albumu "Czarna Madonna", która ukazała się pod koniec marca.

Dwupłytowy album zawiera dodatkowo pięć nowych utworów. Dwie kompozycje do tekstów Edwarda Stachury "Jestem niczyj" i "Wędrówką życie jest człowieka" oraz nową wersję utworu "Ta Nasza Młodość" Zygmunta Koniecznego i Tadeusza Śliwiaka.

Tomasz Organek ukończył filologię angielską na UMK w Toruniu. Przez dwa lata pracował jako nauczyciel. Kształcił się dodatkowo na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej grając na gitarze elektrycznej.

Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym grał na gitarze i śpiewał obok Kasi Kurzawskiej i MC S.T.U.B. Na debiutancką płytę zespołu zatytułowaną "Many Stylez" napisał większość tekstów oraz część muzyki. W 2007 wraz z pozostałymi muzykami otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii.

W 2013 powołał zespół pod nazwą Organek. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Głupi". Piosenka "Kate Moss" dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD - Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock.

Organek otrzymał również dwie nagrody Prezydenta Miasta Torunia w ramach festiwalu Toruńskie Gwiazdy w kategorii Nadzieja roku 2014 oraz Płyta roku 2014. Został też uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W grudniu muzyk otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W czerwcu 2017 r., w czasie obchodów związanych z świętem Miasta Toruń, został uhonorowany przez mieszkańców, odsłaniając swoją Katarzynę w Piernikowej Alei Gwiazd. (PAP Life)

 

 • 17:08 Steven Price The Blue Whale
 • 17:13 Michał Lorenc Masaryk - Temat
 • 17:17 Howard Shore Many Meetings
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic