Informacje

Nowe piosenki Abby - jesienią

Dodano:
Nowe piosenki Abby - jesienią

fot.PAP/Stach Leszczyński

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi - nowe piosenki Abby zostaną zaprezentowane dopiero po wakacjach. Jedna z nich to "I Still Have Faith In You", a druga nosi tytuł "Dont Shut Me Down". Premiera została jednak przełożona.

"Piosenki pojawią się jesienią" - potwierdził Bjoern Ulvaeus w jednym z ostatnich wywiadów. "We wrześniu lub październiku" - dodał jeden ze współzałożycieli zespołu.

Członkowie Abby spotkali się w ubiegłym roku z powodu projektu pod nazwą Virtual Abba. Pomysłodawcą był twórca Idola Simon Fuller, a chodziło o to, by Abba w formie wirtualnej wyruszyła w trasę koncertową.

"Decyzja, by wyruszyć w trasę z awatarami Abby, okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje" - napisali członkowie kapeli w oświadczeniu. - "Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się, jakby czas stanął w miejscu, a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda".

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 r. na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji.

Grupa Abba działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała wiele przebojów, jak pamiętne "Waterloo", "SOS", "Fernando", "Dancing Queen", "Money" czy "Mamma Mia".

Startem do wielkiej kariery zespołu był wygrany w 1974 r. 19. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbył się w Wielkiej Brytanii. W finale zespół zajął pierwsze miejsce z piosenką "Waterloo", po zdobyciu 24 punktów. Dzięki temu rozpoczął trasę koncertową po Europie i gościnne występy w wielu popularnych programach telewizyjnych.

Singel "Waterloo" przyniósł im międzynarodową rozpoznawalność, trafił na czołowe miejsca na listach przebojów w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Australii. Piosenka dotarła także do szóstego miejsca notowania Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu formacja miała możliwość wydania swojego pierwszego albumu oraz odbycia trasy koncertowej poza granicami Europy. Pierwsza podróż Abby do USA obejmowała krótki występ promocyjny w programie rozrywkowym "The Mike Douglas Show". W 2010 r. zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, a 7 maja 2013 r. w Sztokholmie otwarto poświęcone mu muzeum. (PAP Life)

 • 04:57 Miklos Rozsa Providence / Valse Crespesculaire
 • 05:00 Felix Mendelssohn Sen Nocy Letniej (Uwertura)
 • 05:11 Alexandre Desplat Big Market
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 285, Sunday, 16 June 2019
 • 1
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 2
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic