Informacje

Nosowska i Korzyński uhonorowani na 10. Festiwalu Soundedit

Dodano:
Nosowska i Korzyński uhonorowani na 10. Festiwalu Soundedit

fot.PAP/Stach Leszczyński

Wokalistka Katarzyna Nosowska, kompozytor Andrzej Korzyński i producent Giorgio Moroder odbiorą statuetkę "Człowieka ze Złotym Uchem" na 10. Międzynarodowym Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, który rozpoczął się w Łodzi w czwartek i potrwa cztery dni.

Tradycją festiwalu jest wręczanie statuetek "Człowieka ze Złotym Uchem" przyznawanych wybitnym producentom muzycznym i artystom; do tej pory otrzymali je m.in. Bob Geldof, Roger Glover, Józef Skrzek, Wojciech Waglewski, Leszek Biolik Tony Visconti, Gary Numan, Michael Nyman, Marek Biliński.

Podczas jubileuszowej edycji uhonorowani zostaną: wokalistka Katarzyna Nosowska oraz producent Giorgio Moroder i kompozytor Andrzej Korzyński.

"Zajmujemy się dźwiękiem i poprawianiem jakości tego, co słyszymy. Zwracamy uwagę na to, jak wyprodukowana jest muzyka i jakiej muzyki będziemy słuchać. To wszystko jest rolą producenta muzycznego, dlatego też całe założenie Soundedit nigdy się nie zmieni, choć przez te dziesięć lat dokładaliśmy do wydarzenia różne elementy w sposób zupełnie naturalny. Bardzo cieszą mnie takie rzeczy, jak dodatki wizualne, wystawy (m.in. okładek płyt), tematyka filmowa, tematyka praw autorskich i wiele innych. To wszystko będzie się rozwijać w drugiej dekadzie Festiwalu" – podkreślił dyrektor Festiwalu Soundedit Maciej Werk.

Koncerty festiwalowe rozpoczną się w czwartek; na scenie łódzkiego klubu Wytwórnia wystąpią pionierzy gatunku ambient house -  zespół The Orb oraz tworzący w nurcie muzyki elektronicznej duet Orbital. Na afterparty zagra Reni Jusis.

Następnego dnia będzie można posłuchać grupy The Opposition - będzie to pierwszy koncert zespołu w Polsce od ponad 25 lat - oraz pionierów trip-hopu – formacji Morcheeba. Po nich wystąpią zespoły 19 Wiosen i Bielizna.

W sobotę swoją wersję popu przedstawi Mery Spolsky. O godz. 20:30 rozpocznie się jubileuszowa Gala, a zaraz po niej zaplanowano koncert Katarzyny Nosowskiej i Smolika – laureata nagrody Soundedit w 2010 r. Po godz. 22.00 rozpocznie się występ kolejnego z laureatów, pioniera nurtu disco – Giorgio Morodera. Koncertową sobotę podsumuje Andy Votel występując z projektem "Kleksploitation", czyli autorską wersją psychodelicznych partytur dla kultowej trylogii "Pana Kleksa".

Ostatni dzień Soundedit będzie ukłonem w stronę młodszej publiczności oraz uhonorowaniem twórczości Andrzeja Korzyńskiego. Rano organizatorzy zaproszą dzieci m.in. na "Poranek z Panem Kleksem", warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków oraz koncert dziecięcego zespołu The Recyklofons złożony z utworów Korzyńskiego.

Dorosła publiczność będzie mogła wieczorem obejrzeć filmu dokumentalny "Andrzej Korzyński – zagubiony diament", spotkać się z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem oraz posłuchać jak Filip Siejka Band gra utwory bohatera wieczoru - głównie będą to kompozycje do filmów Andrzeja Żuławskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prac Jo Mirowskiego - przegląd okładek, reklam, koncepcji i grafik, które wyeksponowane zostaną w piątek w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

W ramach cyklu Soundedit Spotlight, który jest wspólnym dziełem Festiwalu i Radia Łódź, organizowana jest też seria mini koncertów prezentujących nowe, ciekawe projekty muzyczne. Są one transmitowane na żywo na antenie; zwycięzca wystąpi w trzecim dniu Festiwalu.

 • 02:28 Leszek Możdżer Hansa Surf Hotel
 • 02:35 Ennio Morricone Nostalgia / Looking for You
 • 02:39 Valentina Lisitsa Warsaw Concerto
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 288, Sunday, 15 September 2019
 • 1
  Hans Zimmer
  Dunkierka
  End Titles
 • 2
  Elton John / Taron Egerton
  Rocketman
  Rocket Man
 • 3
  Henryk Kuźniak
  Vabank
  Ragtime Vabank
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic