Informacje

Muzyka z filmu "Moja gwiazda: Teen Spirit"

Dodano:
Muzyka z filmu "Moja gwiazda: Teen Spirit"

Na ekrany polskich kin właśnie trafił film "Moja gwiazda: Teen Spirit" z Elle Fanning i Agnieszką Grochowską. Dostępny jest już album z muzyką do obrazu, na którym znalazły się m.in. utwory Robyn, Ellie Goulding czy Katy Perry w wykonaniu odtwórczyni głównej roli.

W Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków, którzy próbują spełnić swoje marzenie o lepszym życiu. Jedną z nich jest nastoletnia Violet Waleńska (Elle Fanning), która śni o karierze w brytyjskim show biznesie. Jej kochająca, ale mocno stąpająca po ziemi matka (Agnieszka Grochowska) widzi ją raczej w szkole, która da jej spokojną, pewną pracę. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show "Teen Spirit", Violet bez wiedzy matki bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu.

Skromna, niedoświadczona, ale utalentowana nastolatka z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny. Tu wszystko dzieje się szybko, każdy myśli tylko o sobie, a o sukcesie nie zawsze decyduje talent... W takiej sytuacji to właśnie wsparcie najbliższych może okazać się kluczowe w drodze na życiowy szczyt. Los młodzieńczych marzeń Violet jest więc nie tylko w rękach jurorów, ale także jej matki.

Na soundtracku znalazły się m.in. covery wielkich hitów Robyn ("Dancing On My Own"), Ellie Goulding ("Lights") czy Katy Perry ("E.T.") w wykonaniu Elle Fanning oraz autorski utwór "Wildflowers" wyprodukowany przez uznanego producenta przebojów Taylor Swift i Lorde - Jacka Antonoffa.

"Na początku zafascynowała mnie muzyka, która będzie w tym filmie. Ona była bardzo szczegółowo zapisana w scenariuszu, ponieważ Violet przechodzi przez kolejne eliminacje w tym programie i po prostu te piosenki śpiewa. Świat muzyki pop jest właściwie mi nieznany. Fajnie się przy tym tańczy, ale trudno powiedzieć, żebym darzyła tę muzykę jakąś estymą" - mówiła w jednym z wywiadów polska aktorka.

"A tu nagle spotykam Maxa Minghellę, który nie jest fascynatem Bacha, Mozarta ani jazzu, tylko jakimś totalnym zapaleńcem, jeśli chodzi o muzykę pop. Pomyślałam, że bardzo chętnie wejdę w ten świat" - dodała Grochowska.

Film jest debiutem reżyserskim Maxa Minghelli, gwiazdora takich produkcji jak "The Social Network", "Opowieści podręcznej" czy "Stażyści". Reżyser jest też autorem scenariusza. Film polską premierę miał 5 lipca. (PAP Life)

 

 • 15:31 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • 15:34 Max Steiner 'Tara Theme cz.1
 • 15:42 Malcolm Arnold Bridge On The River Kwai - Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 292, Sunday, 13 October 2019
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic