Informacje

Muzyczne premiery on-line w ramach #zostanwdomu oraz #TogetherAtHome

Dodano:
Muzyczne premiery on-line w ramach #zostanwdomu oraz #TogetherAtHome

Kolektyw Rebel Babel Ensemble udostępnił w sieci swój nowy projekt /Materiały prasowe

Kolektyw Rebel Babel Ensemble, pod przewodnictwem L.U.C, udostępnił w sieci swój nowy projekt. Wzięło w nim udział prawie stu muzyków z Europy i USA. Polscy artyści dają koncerty on-line opatrzone #zostanwdomu, zagraniczni prowadzą akcję #TogetherAtHome Concert.

Nagrania do nowego projektu Rebel Babel Ensemble powstawały i w Nowym Jorku, Los Angeles, Austin, Nowym Orleanie, ale też w Gdańsku, Warszawie, Sopocie i Wrocławiu. Prace nad projektem trwały ponad rok, a wszystko łączy DJ Premier, legendarny producent, dla wielu ikona hip-hopu. Łukasz L.U.C Rostkowski przypomina, że Rebel Babel Ensemble to 10 000 osób, międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając muzyków z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów na największych festiwalach, ale też spontanicznych szalonych ulicznych występów, które łączą żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii.

"Nasza orkiestra stara się robić pozytywne niespodzianki. Czasem to koncert z klaksonamisamochodowymi dla znużonych poranną drogą do pracy kierowców, czasem granie dla chorych dzieci w hospicjum a czasem prawie 500 dni pracy i prezent urodzinowy dla ikony hip-hopu" - opowiada L.U.C.Warto w tych dniach śledzić muzyczne wydarzenia w sieci.

Słynna nowojorska Metropolitan Opera ma w ofercie serię darmowych spektakli online. W bardzo dobrej jakości i w świetnym wykonaniu. Do niedzieli trwa tydzień z Wagnerem.

https://www.metopera.org/

W ramach akcji #zostanwdomu organizowane są darmowe koncerty online. Można posłuchać na żywo swoich ulubionych artystów.
Do akcji przyłączyli się już między innymi Chris Martin z zespołu Coldplay, który wystąpił w swoim domu.Keith Urban zagrał w magazynie, a tam towarzyszyła mu żona Nicole Kidman. W sieci ramach akcji #TogetherAtHome Concert pojawił się też występ OneRepublic.W duecie i w plenerze wystąpili też Shawn Mendes i Camila Cabello.

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta RMF24

 • 09:57 Georges Bizet "Carmen" na wesoło
 • 10:03 Antonin Dvorak Humoresque in Gb Major Opus 101 No.7
 • 10:06 Henry Mancini Moon River
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic