Music of Harvey Hope - najnowsza płyta wydawnictwa small great music

Album jest fonograficznym zwieńczeniem projektu przedstawiającego światowe premiery utworów brytyjskiego muzyka Harveya Hope`a (1943-2014).

Music of Harvey Hope - najnowsza płyta wydawnictwa small great music

Był to twórca posiadający wiele talentów – znany jako gitarzysta, kompozytor, konsultant historyczny „Classical Guitar”, pedagog, pisarz i kolekcjoner, członek Królewskiego Towarzystwa Muzycznego. Był czołowym autorytetem w dziedzinie gitary barokowej. Recitale, płyty, nagrania dla radia i telewizji wczesnej muzyki gitarowej wykonywanej na oryginalnych siedemnastowiecznych instrumentach to dorobek jego międzynarodowej kariery.

W czym tkwi wyjątkowość dzieł Harveya Hope'a? W pasji i oddaniu sztuce, bogactwie osobowości Kompozytora, wrażliwości na otaczający świat, miłości do ludzi, a także w łączeniu doświadczanych przeżyć i obrazów z wewnętrznym światem, podszytym abstrakcją i iluzją, które tworzą niezwykłe dźwiękowe pejzaże, bardzo różnorodne i spójne zarazem.

Jest jednak jeszcze coś... to niezwykła atmosfera utworów, brak bariery między dziełem a odbiorcą, nasycenie i głębia emocji, otwartość i szczerość muzycznej wypowiedzi.(cytat pochodzi z tekstu książeczki dołączonej do płyty, autorstwa Izabelli Starzec i Artura Figla).

Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą znakomitego dyrygenta związanego z Trójmiastem – Szymona Morusa oraz wybitnym gitarzystą Jakubem Kościuszką w roli solisty sprawdzili się jako interpretatorzy dzieł Hope`a już podczas ubiegłorocznej trasy koncertowej, której finał odbył się podczas festiwalu Baltic Guitar Days w Szczecinie.

Oficjalna polska „koncertowa” prezentacja płyty zaplanowana jest na 27.października podczas największego święta gitary w naszej części Europy – festiwalu Śląska Jesień Gitarowa w Tychach.

 

Track lista:

QBK/SGM 047

​Music of Harvey Hope
Jakub Kościuszko - guitar
Szymon Morus - conductor
Radom Chamber Orchestra
 
Fantasie for Guitar and Chamber Orchestra Op. 55
1. First Movement 06:23
2. Second Movement 10:06
 
3. Herăstrău for Chamber Orchestra Op. 51 09:08
 
Four New Folk Songs for guitar solo Op. 57
4. Chant Rondeau 04:26
5. Ballad 02:34
6. Shanty - Sea Song 03:27
7. Round Dance – Finale 02:48
 
8. Adagio from Three Symphonic Poems for Chamber Orchestra Op. 52 05:22
 
De Madrugada for Guitar and Chamber Orchestra Op. 56
9. Danza de los Sueños 04:53
10. Amanecer 06:49
11. Mercado de la Mañana 07:17

 

Oficjalny link albumu na stronie wydawnictwa:

https://www.smallgreatmusic.com/store/p61/musicofharveyhope.html

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic