Informacje

Lionel Richie - miał zostać księdzem

Dodano:
Lionel Richie - miał zostać księdzem

fot.PAP/EPA

Niewiele brakowało, żeby Lionel Richie został księdzem Kościoła Episkopalnego. Co odwiodło go od tego pomysłu? Entuzjastyczne piski dziewczyn, które usłyszał na pierwszym koncercie swojego zespołu.

Richie jest z wykształcenia ekonomistą. Studia licencjackie na tym kierunku ukończył na Tuskegee University w swoim rodzinnym mieście w stanie Alabama. Naukę łączył z grą w tenisa, pobierał nawet stypendium sportowe. Udzielał się też w zespole The Commodores. Poważnie rozważał pójście na teologię, by zostać księdzem w Kościele Episkopalnym.

W rozmowie z magazynem "People" wyznał, co przekonało go, że kapłaństwo nie jest jego przeznaczeniem. "Podczas pierwszego koncertu The Commodores usłyszałem piszczące dziewczyny. Do tej pory nigdy żadna dziewczyna nie zachowywała się tak z mojego powodu. Grałem w drużynie tenisowej i nie zetknąłem się z czymś takim na korcie. Wtedy sobie pomyślałem, że jednak nie jestem materiałem na księdza" - zwierzył się piosenkarz.

Richie szybko przeszedł na karierę solową. Przebojami "Hello", "All Night Long" i "Say You, Say Me" zapisał się w muzycznej historii lat 80. A gdy chodzi o charytatywną piosenkę "We Are The World", którą skomponował z Michaelem Jacksonem, muzyk dostał od episkopatu list, w którym napisano: "gratulujemy, twoje duszpasterstwo idzie ci całkiem nieźle".

Gwiazdor był dwukrotnie żonaty. Najpierw związał się ze szkolną miłością, Brendą Harvey. Wspólnie adoptowali córkę Nicole. Ze swoją drugą żoną Diane Alexander mają syna Milesa i córkę Sofię. Ten związek również zakończył się rozwodem. Od ponad pięciu lat jego partnerką jest modelka, projektantka mody i blogerka, Lisa Parigi. To prawdziwa obywatelka świata, wychowana w Szwajcarii, o korzeniach szwajcarskich, karaibskich i chińskich.

W kwestii kariery kościelnej Richie nie miał tyle determinacji i daru wiary, co Maciej Czaczyk, zwycięzca drugiej edycji programu "Must Be The Music" w 2011 r. Młody wokalista i gitarzysta wstąpił do seminarium w Szczecinie i dziś jest księdzem. Czasami występuje na różnych imprezach muzycznych. (PAP Life)

 • 02:56 Dario Marianelli Anna's Last Train/Curtain
 • 03:00 Leo Delibes Sylvia (Valse lente)
 • 03:03 Giuliano Carmignola, Domenico Dall’Oglio Violin Concerto in C major (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic