Informacje

Lauryn Hill - królowa szorstkich brzmień wystąpi w Katowicach

Dodano:
Lauryn Hill - królowa szorstkich brzmień wystąpi w Katowicach

fot. PAP/EPA

Bez względu na piękne brzmienie utworu, nigdy nie jest perfekcyjnie. Zawsze musi być w nim coś szorstkiego - przyznaje Lauryn Hill. Jedna z najbardziej uznanych artystek już 25 sierpnia wystąpi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ms. Lauryn Hill, zagra jedyny koncert dla polskiej publiczności. Na scenie nie zabraknie jej największych przebojów, zarówno tych solowych, jak i doskonale pamiętanych hitów nagrywanych wspólnie z The Fugees.

Choć, jak sama przyznaje, jej muzyczny kręgosłup to hip-hop, umiejętnie żongluje różnorodnymi stylami, tworząc z nich dźwiękowe kolaże. W muzyce ucieka od perfekcji, woli autentyczność.

"Myślę, że duża część mojej osobowości przenika do mojej muzyki. Bez względu na to, jak pięknie brzmi utwór, nigdy nie jest zbyt ładny. Zawsze musi być coś szorstkiego. Myślę, że to ja. Bez względu na to, jak wysoko śpiewam, nuta zawsze będzie drapała. Nigdy nie nagrywam wokalu z kompresją, ponieważ chcę, żeby głos brzmiał szorstko i chcę, żebyś usłyszał wszystko, co chciałam, żebyś usłyszał. Nie chcę niczego sprzątać" - przyznała w wywiadzie dla "The Guardian".

Hill w szkole pisała poezję, błyszczała na boisku koszykarskim, założyła szkolny chór gospel, równocześnie stawiała pierwsze kroki w telewizji. Jej dzieciństwo było dość sielankowe, dało jej również stabilne fundamenty do budowania swojej kariery. Dlatego też dziś Hill angażuje się w działalność charytatywną, za sprawą której chce pomagać innym stawiać mocne fundamenty.

"Wiem, że moje dzieciństwo było błogosławieństwem. Nie mieliśmy wszystkiego, ale mieliśmy miłość, kochającą rodzinę. Wiedziałam, że istnieją różne możliwości, kierunki, ścieżki kariery. Niektórzy dorastają z bardzo niewielką liczbą opcji lub przynajmniej wiedzą o bardzo niewielu opcjach. Dla mnie najważniejsze jest pokazywanie innym, jakie mają możliwości" - podkreśliła w rozmowie.

Po ukończeniu studiów Hill nie pojechała do Hollywood, jak wielu przewidywało. Zamiast tego poszła na Columbia University, gdzie studiowała muzykę klasyczną, specjalizowała się w historii i pracowała nad pierwszym albumem Fugees.

"Nie wstydzę się ani nie boję się być tym, kim jestem, zarówno jako człowiek, ale i muzyk - cokolwiek to znaczy" - podkreśliła.

25 sierpnia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wystąpi Ms. Lauryn Hill. (PAP Life)

 • 23:37 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Passepied
 • 23:42 The Beatles You've Got To Hide Your Love Away
 • 23:49 James Newton Howard The Nutcracker and the Four Realms
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic