Krakowska Strefa FMF, 27.05–29.05 – weekend pełen atrakcji w miasteczku festiwalowym

Weekend na świeżym powietrzu pełen muzyki, filmu, tańca i spotkań z artystami. To wszystko znajdziecie w miasteczku festiwalowym otwartym z okazji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszamy od 27.05 do 29.05 wszystkich mieszkańców i turystów do skorzystania z bezpłatnych wydarzeń Krakowskiej Strefy FMF mieszczącej się przed Galerią Krakowską na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Krakowska Strefa FMF, 27.05–29.05 – weekend pełen atrakcji w miasteczku festiwalowym

Przez cały weekend, od piątkowego popołudnia (godz. 16.00) aż do późnych godzin niedzielnego wieczoru, czeka na naszych gości moc wyjątkowych atrakcji. W programie spotkania z artystami – muzykami koncertu Composers4Ukraine i Johnem Powellem, twórcą m.in. ścieżki dźwiękowej do filmu Jak wytresować smoka – kino plenerowe (do pobrania darmowe wejściówki) z hitami wielkiego ekranu (Wrogowie publiczni, Godziny, Jason Bourne), quizy dla dzieci i dorosłych fanów festiwalu. Przygotowaliśmy też ciekawe warsztaty z animacji poklatkowej, plastyczne, przybliżające ideę dostępności i tworzenia audiodeskrypcji, a także pokazy tańca. Miłośnicy technicznych aspektów muzyki będą mieli okazję zwiedzić wnętrze mobilnego studia nagrań i wozu transmisyjnego wyposażonego w najnowocześniejsze technologie.

Zapewniamy, że najmłodsi kinomani również nie będą się nudzić. Czekają na nich muzyczne warsztaty, strefa zabaw, łamigłówki, malowanie twarzy i zabawy ruchowe. A z okazji 15-lecia FMF stworzymy kolorowe plakaty łączące motywy poprzednich edycji: Wiedźmin, Batman i Han Solo w jednej opowieści? Czemu nie! W miasteczku FMF Kids nie ma żadnych ograniczeń.

Mamy nadzieję, że w tak różnorodnym programie każdy wielbiciel sztuki znajdzie coś dla siebie, a wizyta w Krakowskiej Strefie FMF dostarczy dużo nowych doświadczeń i radości. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, KBF oraz RMF Classic. Partner Główny Krakowskiej Strefy FMF – Galeria Krakowska,  Partner Krakowskiej Strefy FMF– Wodociągi Miasta Krakowa.

Dokładny program Krakowskiej Strefy FMF znajduję się na stronie festiwalu.  

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic