Informacje

Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy na estradzie

Dodano:
Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy na estradzie

PAP/Marcin Gadomski

25-lecie pracy artystycznej świętuje Kasia Kowalska. Z tej okazji piosenkarka zagrała koncert MTV Unplugged, który został zarejestrowany. Album z nagraniem ukaże się 25 października.

Kowalskiej na scenie towarzyszyli goście, wśród których znalazł się Stanisław Soyka. I właśnie duet z tym artystą, kultowy przebój "Tolerancja", jest singlem i teledyskiem promującym jubileuszowy album. "Głęboki tekst tej piosenki jest i będzie aktualny zawsze" - powiedziała Kasia Kowalska.

"Zapraszając Staszka do udziału w MTV Unplugged nie wyobrażałam sobie wykonania z nim innego utworu. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam zaśpiewać +Tolerancję+ z samym autorem, a zarazem z wspaniałym artystą, którego cenię i podziwiam od lat" - oceniła współpracę z Soyką piosenkarka.

Podczas koncertu MTV Unplugged Kowalska wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach.

Oprócz stałego zespołu towarzyszącego piosenkarce podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian, a także o udział gości, m.in. Edyty Bartosiewicz.

Karierę muzyczną Kowalska rozpoczynała w zespole Evergreen, założonym przez Roberta Amiriana. W późniejszych latach współpracowała z grupami Human, Fatum, Piersi, Hetman czy Talking Pictures, z którym w 1992 r. nagrała płytę pod tym samym tytułem.

W 1994 roku Kowalska wydała swój debiutancki album studyjny "Gemini". Single z płyty, "Wyznanie", "Jak rzecz", "Oto ja" i "Kto może to dać" zostały przebojami, sam album zaś osiągnął status podwójnej platynowej płyty. W tym samym roku piosenkarka wystąpiła jako support przed Bobem Dylanem podczas jego dwóch koncertów w Polsce.

Kowalska reprezentowała Polskę w 41. Konkursie Eurowizji. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich płyt artystki wynosi ponad milion egzemplarzy, co stawia ją w gronie polskich artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w Polsce.

Ma córkę Aleksandrę ze związku z muzykiem Kostkiem Joriadisem i syna Ignacego ze związku z perkusistą Marcinem Ułanowskim. (PAP Life)

 • 01:16 Zbigniew Preisner Tango
 • 01:18 Maanam Ta noc do innych jest niepodobna
 • 01:25 Steven Price To Clockwork Swings
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic