Informacje

Joe Pesci powraca do śpiewania

Dodano:
Joe Pesci powraca do śpiewania

fot. PAP/EPA

Laureat Oscara za rolę w "Chłopcach z ferajny" Joe Pesci powraca do śpiewania. "Still Singing" to jego pierwszy album po 21 latach od wydania poprzedniego krążka.

Joe Pesci, znany z takich filmów jak "Chłopcy z ferajny", "Zabójcza broń 2", "Kasyno" czy "Kevin sam w domu", a ostatnio "Irlandczyk", początkowo chciał robić karierę w branży muzycznej. Mając 20 lat pod pseudonimem John Richie śpiewał w nowojorskich nocnych klubach.

Później, wraz z Joey'em Dee założył zespół Starlites, w którym grał również na gitarze. W 1968 roku wydał solowy debiut "Little Joe Sure Can Sing!". Jego druga płyta, "Vincent LaGuardia Gambini Sings Just for You", ukazała się 30 lat później. Teraz Pesci zaprezentował swe trzecie dzieło - "Still Singing".

Zestaw wypełnia 13 jazzowych utworów. Gościnnie na płycie pojawiają się Adam Levine z Maroon 5, nieżyjący już jazzowy wokalista Jimmy Scott oraz afro-kubański trębacz Arturo Sandoval. Album można znaleźć w serwisach streamingowych.

Pesci to nie jedyny śpiewający gwiazdor Hollywood. Swoje płyty wydali też Jeff Goldblum ("Mucha", "Zaginiony Świat: Park Jurajski", "Dzień niepodległości"), laureat Oscara Jared Leto, który występuje z kapelą Thirty Seconds to Mars, czy inny laureat Oscara za reżyserię i produkcję "Tańczącego z wilkami" Kevin Costner, lider zespołu Modern West, gdzie śpiewa i gra na gitarze. (PAP Life)

 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic