Informacje

Iggy Pop zapowiada nowy album

Dodano:
Iggy Pop zapowiada nowy album

fot.PAP/EPA

Premierę nowego studyjnego albumu zapowiedział Iggy Pop. Na albumie znajdzie się dziesięć premierowych kompozycji. Płyta zatytułowana "Free" ma się ukazać 6 września.

"Wiem, że to złudne i że wolność to jedynie coś, co można czuć, ale cały czas żyłem w przekonaniu, że jedynie wolność warta jest tego, by się o nią starać - to wszystko, czego potrzebujesz, nie szczęścia, niekoniecznie miłości, ale poczucia, że jesteś wolny. Ten album po prostu się wydarzył, pozwoliłem, żeby się wydarzył" - powiedział muzyk w jednym z wywiadów.

Iggy Pop dodał, że "to płyta, na której inni artyści mówią w moim imieniu, ale moim głosem".

Tymczasem do sieci trafił nowy teledysk Iggy'ego Popa, który przygotowała polska artystka, Marta Kacprzak. Animowane wideo powstało do utworu "Run Like A Villain", który zapowiada reedycję albumu "Zombie Birdhouse". Płyta, będąca szóstym solowym dziełem Iggy'ego Popa, ukazała się w czerwcu. W zestawie znalazła się niepublikowana wcześniej wersja "Pain and Suffering" z wokalem Debbie Harry z grupy Blondie.

Iggy Pop, to jeden z najważniejszych pionierów punk rocka i prekursor nowej fali. Nazwany został "ojcem chrzestnym punka" (Godfather of punk).

W 1995 roku brytyjski magazyn Mojo umieścił pierwsze albumy jego zespołu The Stooges - "The Stooges", "Fun House" i "Raw Power" na liście 100 najwybitniejszych albumów wszech czasów. Na tej samej liście umieszczono również solowy album Iggy'ego zatytułowany "Lust For Life". Został sklasyfikowany na 44. miejscu.

W 2003 roku Iggy Pop otrzymał we Francji Order Sztuki i Literatury. W 2009 roku wokalista został sklasyfikowany na 17. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.

W 2010 amerykański magazyn "Rolling Stone" sklasyfikował go wraz z zespołem The Stooges na 76. miejscu 100 najwybitniejszych artystów w historii muzyki.

W 2010 wraz z zespołem The Stooges został uhonorowany miejscem w Rock and Roll Hall of Fame.

W Polsce Iggy Pop występował m.in. dwukrotnie na warszawski Torwarze (w 1993 i 2000 roku) oraz na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu (2007 rok). (PAP Life)

 • 14:05 Wim Mertens Close Cover
 • 14:09 Chuck Berry You Never Can Tell
 • 14:12 Alexandre Desplat Philomena
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic