Informacje

II edycja Wodecki Twist Festiwal już niebawem

Dodano:
II edycja Wodecki Twist Festiwal już niebawem

fot.PAP/Jakub Kaczmarczyk

Chris Botti, Matt Dusk, Brodka, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Kayah i Aga Zaryan wystąpią na Wodecki Twist Festiwal, który 7 czerwca rozpocznie się w Krakowie. Publiczność będzie mogła słuchać utworów Zbigniewa Wodeckiego przez trzy festiwalowe dni.

Koncert inaugurujący festiwal, 7 czerwca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, będzie poświęcony trąbce. Był to obok skrzypiec najważniejszy instrument w twórczości i karierze Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd tego dnia będzie światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti. Wystąpią także: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael "Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, a publiczność usłyszy m.in. tematy z twórczości Tomasza Stańko.

8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas koncertu "Chwytaj dzień" zabrzmią utwory Wodeckiego i jego ulubione standardy jazzowe w wykonaniu m.in.: Dawida Podsiadło, Brodki, Kanadyjczyka Matta Duska, Igora Herbuta, Meli Koteluk, Agi Zaryan, Gaby Kulki, Urszuli Dudziak, Sławka Uniatowskiego, Andrzeja Lamperta, Anny Marii Jopek i Alicji Majewskiej.

Tego samego dnia w Teatrze Słowackiego odbędzie się koncert w hołdzie zmarłemu w ubiegłym roku Tomaszowi Stańko. Wystąpią muzycy, którzy przez lata współpracowali z trębaczem m.in. pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Apostolis Anthimos.

W finale festiwalu zaplanowano koncertową premierę płyty "Wodecki Jazz" w wykonaniu kwintetu Piotra Barona.

Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, na które wstęp będzie wolny. 7 czerwca na Rynku Głównym usłyszymy najlepsze chóry, które zaśpiewają wspólnie "Zacznij od Bacha" - wielki przebój z repertuaru Wodeckiego. Plenerowa scena festiwalu zlokalizowana będzie w Forum Przestrzenie nad Wisłą. 7 i 8 czerwca wystąpią tam młodzi artyści m.in. Ania Rusowicz, Sławek Uniatowski, Kasia Moś i Kuba Badach. Specjalne pasmo festiwalu będzie dedykowane dzieciom. W programie jest też pokaz dokumentu o Zbigniewie Wodeckim i wystawa fotografii.

Wodecki Twist Festiwal organizują miasto Kraków i Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która powstała w sierpniu 2017 r. Jej główne cele statutowe to działalność edukacyjna, wspieranie młodych talentów oraz twórcza i kreatywna opieka nad spuścizną kompozytorsko-wokalną artysty.

Zbigniew Wodecki, multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista, zmarł 22 maja 2017 r. w wieku 67 lat. (PAP Life)

 • 10:48 Johann Strauss II Eljen a Magyar!
 • 10:55 Stanisław Soyka, Randy Newman Druha we mnie masz ("Toy Story")
 • 11:03 Sixto Rodríguez I Wonder
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic