Informacje

Ellie Goulding śpiewa dla planety

Dodano:
Ellie Goulding śpiewa dla planety

fot.PAP/EPA

Brytyjka Ellie Goulding nagrała singla, który promuje serial "Nasza planeta", opowiadający o zagrożeniach dla Ziemi. Piosenkarka wielokrotnie występowała w Polsce.

Kompozytorem muzyki do serialu Netfliksa "Nasza planeta" jest Steven Price. Utwór z udziałem Goulding nosi tytuł "In This Together".

"Czułam się, jakbym właśnie dołączyła do zespołu obrońców Ziemi" - mówiła piosenkarka o swoim udziale w produkcji. "Jest to serial, który inspiruje do natychmiastowego działania, a jednocześnie wywołuje zachwyt" - dodała.

Ścieżka dźwiękowa dostępna jest na CD i płycie winylowej. Dodatkowo ukaże się osiem albumów towarzyszących każdemu odcinkowi, dostępnych w serwisach streamingowych.

Piosenkarka kilka tygodni temu wydała też pierwszy singiel z nowego albumu, utwór "Flux".

Ellie Goulding zasłynęła w 2010 roku za sprawą debiutanckiego albumu "Lights". Kawałki z tej płyty - tytułowy i "Starry Eyed" - podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii i w Europie, a piosenka "Your Song" dostała się na drugie miejsce prestiżowego, amerykańskiego notowania Billboard Hot 100 i stała się numerem jeden między innymi w Polsce.

Ellie stała się ulubioną wokalistką rosnącej w siłę sceny EDM. Pojawiła się w utworach Skrillexa, Calvina Harrisa i Zedda.

Po ponad rocznej przerwie, Goulding wydała kolejny utwór "Anything Could Happen", który dzięki sukcesowi poprzedniej płyty szybko dostał się na listy przebojów na całym świecie. Druga płyta Goulding - "Halcyon", ukazała się w październiku 2012 r.

Artystka na początku 2015 r. zaśpiewała premierową kompozycją do filmu "Pięćdziesiąt Twarzy Greya". "Love Me Like You Do" spędziło cztery tygodnie na pierwszym miejscu UK Top 40 i stało się międzynarodowym hitem.

Kolejnym ruchem Ellie była współpraca z Major Lazer przy utworze "Powerful" i wreszcie wydanie trzeciego albumu, "Delirium". Płyta, zawierająca wspomniane "Love Me Like You Do" i dwa inne singlowe przeboje "On My Mind" i "Something in the Way You Move", powtórzyła komercyjny sukces "Halcyon" oraz reedycji "Halcyon Days".

Ellie Goulding kilkakrotnie wystąpiła w Polsce, m.in. w 2013 r. w warszawskim klubie Stodoła, rok później w stołecznym klubie Palladium oraz w 2017 r. podczas imprezy Kraków Live Festival. (PAP Life)

 • 05:58 Zbigniew Preisner Jardin d'Ete
 • 06:00 Edvard Grieg Suita z czasów Holberga op.40 (1)
 • 06:03 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 285, Sunday, 16 June 2019
 • 1
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 2
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic