Informacje

Ed Sheeran i Justin Bieber - blisko 60 mln w trzy tygodnie

Dodano:
Ed Sheeran i Justin Bieber - blisko 60 mln w trzy tygodnie

fot.PAP/EPA

W niespełna trzy tygodnie po premierze, teledysk Eda Sheerana i Justina Biebera do utworu "I Don't Care" w sieci obejrzało blisko 60 mln fanów. Singiel jest zapowiedzią czwartego albumu Sheerana, który ukaże się 12 lipca.

"W 2011 roku nagrałem EP-kę o tytule No.5 Collaborations Project. Od tamtej pory zawsze chciałem stworzyć coś podobnego, więc podczas mojej ostatniej trasy koncertowej rozpocząłem projekt No.6. Jestem ogromnym fanem wszystkich artystów, z którymi współpracowałem, to była świetna zabawa" - opowiadał w jednym z wywiadów Sheeran, komentując współpracę z Justinem Bieberem.

"I Don't Care" to nie pierwsza współpraca obu artystów. Rudowłosy Brytyjczyk jest współautorem tekstu przeboju "Love Yourself", z którym Bieber podbijał świat kilka lat temu. Kompozycja zgarnęła dwie nominacje do Grammy i była jednym z najlepiej sprzedających się singli 2016 roku.

Najnowszy singiel okazał się świetnym, wakacyjnym kawałkiem z lekkim, wpadającym w ucho rytmem. Znalazł się już na szczycie list przebojów kilku krajów w Europie, ale też w Australii, Malezji, Kanadzie, USA i Japonii.

Ed Sheeran w 2005 roku nagrywał swoje pierwsze utwory, trzy lata później przeniósł się do Londynu, by móc dalej rozwijać karierę muzyczną. W 2010 roku nagrał trzy minikrążki: "Loose Change", "Songs I Wrote with Amy" oraz "Live at the Bedford". Na początku 2011 wydał ósmą EP-kę zatytułowaną "No. 5 Collaborations Project", która zdobyła uwagę szerszej publiczności.

W marcu 2017 roku Sheeran wydał swój trzeci album - "÷". Poprzednia płyta Anglika to "x" z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Jego największe hity to "Perfect", "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud".

Dla polskich fanów Ed Sheeran zaśpiewał 11 i 12 sierpnia 2018 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Justin Bieber to czołowa postać show-biznesu. Już w 2011 roku "Forbes" umieścił go na drugim miejscu listy najlepiej opłacanych artystów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Jego ostatni album "Purpose" miał premierę 13 listopada 2015 roku. Justin Bieber na koncie kilka epizodycznych ról w filmach. Ostatnio zagrał w komedii "Killing Hasselhoff".

W listopadzie 2016 Kanadyjczyk gościł w Krakowie.

Ostatnio Bieber pożegnał się z fanami. Piosenkarz ogłosił, że zawiesza karierę, aby zająć się swoimi prywatnymi sprawami. "Obecnie skupiam się na tym, by naprawić kilka poważnych problemów osobistych" - napisał na Instagramie.

Bieber został odkryty dzięki internetowym filmikom, które zamieszczał w sieci. Pierwszy singel przyszłej gwiazdy "One Time", został wydany w maju 2009 roku. W listopadzie tego samego roku premierę miał debiutancki minialbum zatytułowany "My World", który uzyskał status platynowej płyty za sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy na terenie USA. (PAP Life)

 

 • Notowanie: 293, Sunday, 20 October 2019
 • 1
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic