Informacje

Duet Mazolewski - Porter z nowym singlem

Dodano:
Duet Mazolewski - Porter z nowym singlem

PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Wojtek Mazolewski i John Porter wydali drugi singiel ze wspólnej studyjnej płyty "Philosophia". Utwór, do którego zrealizowano animowany teledysk, zatytułowany jest "Strangers". Album obu muzyków jest już w sprzedaży.

"Zależało nam, by ta płyta nawiązywała do wydawnictw z czasów, kiedy muzyki słuchano tylko z czarnych płyt. Była strona A, była też strona B, obie miały swój własny klimat. Były jak słuchowiska" - mówił o nowym albumie w jednym z wywiadów John Porter.

"Jestem przekonany, że w życiu nie ma przypadków, a ogromne znaczenie odgrywa karma. Dla mnie karmą jest to, że spotkałem się z Wojtkiem. To nie może być przypadek, że po tylu latach spotkałem muzyka, z którym tak świetnie mi się gra, od pierwszego momentu. I że gramy razem w taki sposób, jakbyśmy to robili od przynajmniej dziesięciu lat" - opowiadał o współpracy z Mazolewskim praktykujący buddyzm muzyk.

Drogi obu artystów skrzyżowały się podczas nagrywania albumu Mazolewskiego zatytułowanego "Chaos pełen idei". Od pierwszej minuty sesji okazało się, że obaj rozmawiają tym samym muzycznym językiem.

John Porter, to walijski muzyk, kompozytor i tekściarz, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, który w latach 70. wybrał Polskę na swój drugi dom. Znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty ze swoim zespołem Porter Band.

Nagrywał też płyty w duecie z dawną wokalistką Varius Manx Anitą Lipnicką, z którą pozostawał w nieformalnym związku. Największy sukces komercyjny duet odniósł wydając w 2003 roku album "Nieprzyzwoite piosenki". Pierwszy utwór, który promował płytę "Bones of Love", nie schodził z 1. miejsca radiowych list przebojów przez kilkadziesiąt tygodni. Sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy płyty. Sukcesowi komercyjnemu towarzyszył też sukces artystyczny: para zdobyła Fryderyka w kategorii "Najlepszy album" i wiele innych nagród.

Ostatnio Porter współpracował z Nergalem, z którym jako Me and That Man nagrał album "Songs of Love and Death".

Wojtek Mazolewski, to basista i kontrabasista jazzowy, jeden ze współtwórców yassu, lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet. Człowiek, którego muzyka uchodzi za jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, grywający na całym świecie. (PAP Life)

 • 05:35 Joshua Bell, Jan Sebastian Bach III Suita orkiestrowa D-dur (2)
 • 05:40 John Williams The Imperial March (Darth Vader's Theme)
 • 05:43 Julia Pietrucha Ewka
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 293, Sunday, 20 October 2019
 • 1
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic