Informacje

Długo oczekiwany album LP

Dodano:
Długo oczekiwany album LP

fot. PAP/EPA

"Heart To Mouth" to długo wyczekiwany, piąty album w dorobku LP (Laury Pergolizzi). Utwór "Recovery" jest zapowiedzią jej nowej studyjnej płyty, która ukaże się 7 grudnia.

"Heart To Mouth" to najbardziej osobisty album w dotychczasowej karierze piosenkarki. Sama LP przyznaje: "Kiedy staję przed mikrofonem i zaczynam myśleć o melodiach, czuję bezpośrednie połączenie z mojego serca do strun głosowych. W przeszłości musiało zaistnieć całe miasto pełne ulic, które wymagały mojej uwagi. Teraz czuję, że mam jedną, główną autostradę do komunikowania emocji. Bez względu na to, czy są to bardziej smutne piosenki, czy wielkie hymny, wszystkie mają to samo źródło".

Singiel "Recovery" powstał we współpracy z producentem Mike'em Del Rio (X Ambassadors, Kylie Minogue, POWERS). "Napisałam +Recovery+ z perspektywy zdradzonej osoby, a chwilę później znalazłam się w tym samym położeniu. To jest cholernie złe uczucie. Nigdy w pełni tego nie zrozumiesz, dopóki nie znajdziesz się po obu stronach. Strasznie źle jest złamać komuś serce, ale jeszcze gorzej, gdy to twoje jest łamane" - mówi o najnowszym singlu LP.

"Recovery" oraz pierwszy singiel "Girls Go Wild" reprezentują zaledwie fragment odcieni nowego albumu LP.

"Wiele nauczyłam się przez ostatnie lata i wreszcie czuję, że w swojej twórczości portretuję prawdziwą siebie. Czuję olbrzymią wolność. Nie muszę pytać nikogo o pozwolenie. Jestem sobą i mam bardzo dużo rzeczy do opowiedzenia. Nikt z nas nie prześlizguje się przez życie bez szwanku, ale przynajmniej mogę pisać piosenki o moich doświadczeniach" - podsumowuje LP.

Od premiery "Lost On You" w 2017, czwartego albumu, LP zagrała na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie. Tytułowy utwór z płyty zgromadził imponujące 500 mln streamów oraz otrzymał tytuł platyny w Polsce, Rosji, Grecji, Szwajcarii i Francji.

Teledyski do "Lost On You", "Muddy Waters" i "When We're High" obejrzano łącznie ponad 280 mln razy. Artystka otrzymała za wydawnictwo niezwykle przychylne recenzje.

LP to amerykańska pop rockowa piosenkarka i autorka tekstów, pochodząca z Long Island w Nowym Jorku. Przeprowadziła się do Los Angeles w 2010. Do roku 2016 wydała trzy płyty i jedną EP-kę.

Piosenkarka jest dobrze znana w Polsce. Grała w klubach w Warszawie i Poznaniu, a w ubiegłym roku dołączyła do grona gwiazd 8. edycji Life Festival Oświęcim. (PAP Life)

 • 12:27 Mikis Theodorakis Zorba the Greek
 • 12:31 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 12:34 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic