Cykl koncertów online "Port Kultury" - od 8 maja

Cykl koncertów "Port Kultury" znad Wisły rusza już 8 maja. Na dobry początek zagra zespół Coals. Transmisja na żywo na fanpage'u i kanale YouTube Narodowego Centrum Kultury (NCK) - poinformowano na Twitterze NCK.

Cykl koncertów online "Port Kultury" - od 8 maja

"To już druga edycja wydarzenia. W 2020 r. na naszej scenie wystąpili, m.in.: Mikromusic, Tomek Makowiecki, Misia Furtak oraz zespół Tęskno. W Porcie Kultury odbyła się premiera ich singla Zabierz mnie do morza – nowej wersji utworu Adama Repuchy, nagranego na zlecenie NCK, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku" - przypomniano na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, w tym roku zaplanowano osiem koncertów, podczas których wystąpią reprezentanci różnych nurtów muzycznych - "od jazzu przez folk i hip-hop po zaawansowaną elektronikę".

"W związku z ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej, koncerty odbędą się bez udziału publiczności. Będzie można w nich uczestniczyć wirtualnie – oglądając transmisję na naszej stronie, fanpage'u i kanale na YouTube" - czytamy w informacji.

Podkreślono, "że każdy koncert będzie uzupełniony wywiadem z artystami przeprowadzonym przez gospodarzy cyklu red. Piotra Metza i dyrektora NCK Rafała Wiśniewskiego". "Taka formuła umożliwi widzom poznanie twórczości i sylwetek muzyków – młodych, ale już uznanych i zdobywających coraz większą popularność" - napisano.

Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 20 - od 8 maja do 26 czerwca br.

W cyklu "Port Kultury" wystąpią: Coals, MC Koza i Kuba Więcek, Baasch, Kroki, Lor, WaluśKraksaKryzys i Joanna Duda Trio. Na zakończenie zaplanowano "Koncert niespodziankę".

autor: Grzegorz Janikowski