Informacje

Bruce Springsteen zaśpiewał w filmie

Dodano:
Bruce Springsteen zaśpiewał w filmie

Gwiazdor rocka Bruce Springsteen przygotował film, w którym zaśpiewał piosenki ze swojej ostatniej płyty "Western Stars". Album ukazał się 14 czerwca i wylądował na pierwszej pozycji list przebojów m.in. w Wielkiej Brytanii.

"Zrobiliśmy film, w którym gram od początku do końca wszystkie numery z płyty" - powiedział w jednym z wywiadów Bruce Springsteen. "Wiedziałem, że nie pojedziemy w trasę, więc szukałem sposobu, by podzielić się muzyką na żywo z publicznością" - wyjaśniał ten pomysł The Boss.

Poprzedni album Bruce'a Springsteena to "High Hopes" z 2014 roku.

Od premiery debiutanckiego albumu Springsteena minęło już 46 lat, ale artysta wciąż poszukuje nowych inspiracji. "Ta płyta to swego rodzaju powrót do moich albumów opartych na historiach ciekawych postaci i kinowych, orkiestrowych aranżacjach" - mówił o swoim dziewiętnastym albumie "Western Stars" Springsteen.

13 piosenek, które znalazły się na tej płycie to opowieści pełne typowo amerykańskich odniesień, dotyczące izolacji i wspólnoty, tęsknoty za domem i nadziei, rozgrywające się na autostradach i pustynnych obszarach.

Bruce Frederick Joseph Springsteen, zwany The Boss, to gitarzysta, piosenkarz i kompozytor. Ale dla wielu Amerykanów człowiek-instytucja.

Jego album "Born in The U.S.A." stał się muzyczną ikoną lat 80. XX wieku i wyniósł Springsteena na szczyty sławy. Krytycy określili album, jako "komercyjne opus magnum" artysty. Album uzyskał status 15-krotnie platynowej płyty w USA.

O pozycji Springsteena w USA niech świadczą słowa prezydenta Baracka Obamy: "Ja może i jestem prezydentem, ale to on jest Bossem"...

Gwiazdor zanany jest z niechęci do grania w teledyskach. Słynne wideo do utworu "Dancing In the Dark", powstało w studio, choć stwarza wrażenie występu na żywo. W klipie pojawiła się młodziutka wówczas aktorka Courteney Cox, przyszła gwiazda serialu "Przyjaciele". Za ten kawałek Bruce otrzymał pierwszą z kilkunastu nagród Grammy.

W latach 90. jego sławę ugruntowała statuetka Oscara za piosenkę "Streets of Philadelphia", z filmu "Filadelfia". Za ten utwór Springsteen dostał też nagrodę Grammy.

W 1999 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. (PAP Life)

 • 12:28 Antonio Rosetti Sinfonia a 8 Instrumentis ex F, Murray A35 (IV. Allegro non troppo)
 • 12:33 Yann Tiersen La Valse d'Amelie
 • 12:35 The Beatles Here Comes the Sun
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 292, Sunday, 13 October 2019
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic