Informacje

Bruce Springsteen - powrót Bossa

Dodano:
Bruce Springsteen - powrót Bossa

fot.PAP/EPA

Po pięciu latach od wydania ostatniego albumu Bruce Springsteen powraca. The Boss, bo taki przydomek mu przysługuje, wydaje nową płytę zatytułowaną "Western Stars". Premiera - 14 czerwca.

Od premiery debiutanckiego albumu Bruce'a Springsteena minęło już 46 lat, ale artysta wciąż poszukuje nowych inspiracji.

Tym razem padło na popowe albumy artystów z południowej Kalifornii wydane w latach 60-tych i 70-tych. Płyta Springsteena powstawała głównie w jego domowym studio nagraniowym w New Jersey. "Western Stars" to dziewiętnasty album artysty.

"Ta płyta to swego rodzaju powrót do moich albumów opartych na historiach ciekawych postaci i kinowych, orkiestrowych aranżacjach" - mówi sam Bruce Springsteen.

13 piosenek, które znajdą się na "Western Stars", to opowieści pełne typowo amerykańskich odniesień, dotyczące izolacji i wspólnoty, tęsknoty za domem i nadziei, rozgrywające się na autostradach i pustynnych obszarach.

Wydawnictwo promowały single "There Goes My Miracle" oraz "Hello Sunshine".

Za produkcję albumu "Western Stars" odpowiadają Springsteen i Ron Aniello. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Jon Brion, David Sancious, Charlie Giordano czy Soozie Tyrell.

Ostatni album Bruce'a Springsteena to "High Hopes" z 2014 roku.

Bruce Frederick Joseph Springsteen - The Boss, to gitarzysta, piosenkarz i kompozytor. Ale dla wielu Amerykanów człowiek-instytucja.

Jego album "Born in The U.S.A." stał się muzyczną ikoną lat 80. XX wieku i wyniósł Springsteena na szczyty sławy. Krytycy określili album, jako "komercyjne opus magnum" artysty. Album uzyskał status 15-krotnie platynowej płyty w USA.

O pozycji Springsteena w USA niech świadczą słowa prezydenta Baracka Obamy: "Ja może i jestem prezydentem, ale to on jest Bossem"...

Gwiazdor zanany jest z niechęci do grania w teledyskach. Słynne wideo do utworu "Dancing In the Dark", postało w studio, choć stwarza wrażenie występu na żywo.

W klipie pojawiła się młodziutka wówczas aktorka Courteney Cox, przyszła gwiazda serialu "Przyjaciele". Za ten kawałek Bruce otrzymał pierwszą z kilkunastu nagród Grammy.

W latach 90. jego sławę ugruntowała statuetka Oscara za piosenkę "Streets of Philadelphia", z filmu "Filadelfia". Za ten utwór Springsteen dostał też nagrodę Grammy.

W 1999 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. (PAP Life)

 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic