Informacje

Britney Spears rusza na Broadway

Dodano:
Britney Spears rusza na Broadway

fot.PAP/EPA

Piosenki Britney Spears będą rozbrzmiewać na Broadwayu w musicalu o tematyce feministycznej "Once Upon a One More Time" - ogłosiła we wtorek amerykańska gwiazda muzyki pop na swej stronie.

"Dawno, dawno temu Kopciuszek, Królewna Śnieżka i inne bajkowe księżniczki spotkały się w klubie z książkami, kiedy - Baby, baby! - tchórzliwa wróżka matka chrzestna sprowokowała wydarzenia na królewskim dworze" - mówi tekst opublikowany na stronie Britney Spears.

Ten tekst wprowadzający odnosi się do eseju amerykańskiej działaczki feministycznej Betty Friedan. "Jestem bardzo szczęśliwa, że mam musical z moimi piosenkami (...), który dzieje się w magicznym świecie pełnym postaci, z którymi dorastałam, które uwielbiam i cenię" - wyjaśnia 37-letnia piosenkarka. "To spełnienie moich marzeń!" - podkreśla.

Premierę spektaklu "Once Upon a One More Time" zaplanowano na 29 października w Chicago. Hit "Baby One More Time" z 1998 r. zabrzmi ponownie, w nowej odsłonie, w spektaklach od 13 listopada do 1 grudnia, zanim zacznie ekscytować publiczność na Broadwayu w Nowym Jorku.

Britney Spears to amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka, obecna w przemyśle rozrywkowym od 1992, uznawana za ikonę kultury masowej schyłku XX wieku, a także muzyki pop. Nazywana "Księżniczką Popu" ze względu na duże sukcesy muzyczne. Debiutowała w 1992 jako aktorka musicalowa w teatrze Off-Broadway, a także reklamowa. W 1998 rozpoczęła karierę w branży muzycznej, nagrywając debiutancki album "Baby One More Time", który sprzedał się łącznie w nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy na całym świecie. Drugi jej album, "Oops!... I Did It Again", również figuruje w Księdze Rekordów Guinessa jako "najlepiej sprzedający się album nagrany przez nastoletniego solistę w historii". Od 2003 Britney ma swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame, a tym samym została najmłodszym artystą w dziejach, który ją otrzymał. Zajmuje 39. miejsce na liście 200 najlepszych artystów wszech czasów według "Billboardu". Wiele współczesnych piosenkarek takich jak Lady Gaga, Lana Del Rey, Selena Gomez, Fergie czy Miley Cyrus wymieniało ją jako swoje źródło inspiracji. (PAP Life)

 • 16:02 Rick Wakeman, The Beatles Strawberry Fields Forever
 • 16:05 Clannad Together We
 • 16:12 Simon & Garfunkel Scarborough Fair Canticle
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic