Informacje

Billie Eilish: ludzie mnie nienawidzą

Dodano:
Billie Eilish: ludzie mnie nienawidzą

fot.PAP/EPA/VICKIE FLORES

Słynna wokalistka w ostatnim wywiadzie odniosła się do fali hejtu, jaka popłynęła w jej kierunku po tym, jak podczas niedawnej gali nagród Grammy zdobyła aż pięć statuetek. "Internet rujnował mi życie. Przestałam całkowicie czytać komentarze na swój temat" - wyznaje Billie Eilish.

O Billie Eilish jest ostatnio wyjątkowo głośno. Amerykanka jest jedną z najpopularniejszych popowych wokalistek młodego pokolenia. Podczas niedawnej gali Grammy Awards 18-letnia gwiazda została uhonorowana aż pięcioma statuetkami, w tym czterema w najważniejszych kategoriach. To nie koniec jej osiągnięć. Wykonała też tytułową piosenkę do filmu "No Time To Die", najnowszej części przygód Jamesa Bonda. Jest najmłodszą artystka w historii, której powierzono to zadanie.

Spektakularny sukces i ogromna popularność mają jednak swoją cenę. Eilish, jak sama przyznaje, przekonała się o tym ostatnio bardzo boleśnie. "Jest gorzej niż kiedykolwiek. Im fajniejsze robisz rzeczy, tym bardziej ludzie cię nienawidzą. To jest chore. Zauważyłam, że w moich mediach społecznościowych grasuje banda trolli. Problem polega na tym, że są zabawni, rozśmieszają innych. Myślę, że o to chodzi. Dlatego nikt tego nie powstrzymuje. Bo to jest śmieszne. Sama tego doświadczyłam, dorastając. Mówiłam rzeczy, które wydawały mi się zabawne. A później zdawałam sobie sprawę, jak bardzo to było niefajne" - wyznała wokalistka w wywiadzie udzielonym BBC Breakfast.

Gwiazda zdradziła, że od momentu odniesienia historycznego zwycięstwa w wyścigu po nagrody Grammy, musi mierzyć się z ogromnym hejtem w Internecie. Skłoniło to ją do podjęcia decyzji o całkowitym zaprzestaniu czytania wpisów na swój temat. "Teraz myślę, że szaleństwem było czytanie tych wszystkich komentarzy. Powinnam była przestać dawno temu. Chciałam jednak być w kontakcie z fanami i móc z nimi rozmawiać. Zostało to zniszczone. Internet rujnował mi życie. Więc go wyłączyłam" - tłumaczy Eilish.

Do swoich zmagań z internetowym hejtem piosenkarka odniosła się także podczas gali BRIT Awards, która odbyła się 18 lutego. Odbierając statuetkę dla najlepszej zagranicznej artystki, Eilish wygłosiła emocjonującą przemowę, nie mogąc powstrzymać łez. "Ostatnio czuję, że ludzie mnie nienawidzą. Będąc na scenie, widząc was wszystkich, którzy uśmiechacie się do mnie, mam ochotę się rozpłakać" - mówiła ze sceny. Swoje wsparcie młodej artystce zaoferował niedawno Justin Bieber. "Jeśli będzie mnie potrzebować, pomogę jej. Może do mnie zadzwonić. Nie chcę, żeby przechodziła przez to wszystko, przez co sam przechodziłem" - wyznał muzyk. (PAP Life)

 

 • 15:56 James Horner Southampton
 • 16:03 Urge Overkill Girl, You'll Be A Woman Soon
 • 16:07 Ennio Morricone Gabriel's Oboe
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic