Informacje

Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Narodowym w 2020 r.

Dodano:
Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Narodowym w 2020 r.

fot.PAP

Legenda muzyki pop-operowej, mistrz włoskiego belcanta i najlepiej sprzedający się tenor wszech czasów, Andrea Bocelli, zaśpiewa 22 sierpnia 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

Po ogromnym sukcesie, jakim okazał się występ Bocellego na stadionie w Poznaniu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego 11 maja 2019 r., włoski tenor powróci do Polski. Koncert na PGE Narodowym, zaplanowany na 22 sierpnia 2020 r., będzie pierwszym występem Bocellego na najważniejszej arenie sportowej w Polsce. W poprzednich latach tenor występował na stadionach: Legii i Gwardii w Warszawie czy Cracovii w Krakowie.

Szczególnie wielki rozmach miał koncert Bocellego na Wałach Chrobrego, podczas finału regat The Tall Ships Race 2017 w Szczecinie. Scena usytuowana na nabrzeżu Odry, przy zacumowanych najpiękniejszych żaglowcach świata, zrobiła piorunujące wrażenie na 200-tysięcznej publiczności, która długo oklaskiwała włoskiego tenora i jego gości.

Warszawski koncert podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej - publiczność usłyszy najpopularniejsze utwory klasyczne i arie operowe, a w drugiej melodyjne piosenki mówiące o przyjaźni, rodzinie i miłości - największe przeboje Bocellego.

Nadchodzący koncert na PGE Narodowym w Warszawie może oczarować publiczność nie tylko ze względu na kojący tembr głosu Bocellego, ale także doborem znakomitych gości za każdym razem pojawiających się na scenie u jego boku: muzyków i śpiewaków.

Na niedawnym poznańskim koncercie zaprezentował się m.in. utalentowany syn artysty - Matteo Bocelli. Razem z ojcem brawurowo wykonał utwór "Fall On Me", który został uznany przez poznańską widownię za najbardziej wzruszający moment tamtego wieczoru. Kto u boku Andrei Bocellego wystąpi w przyszłym roku w Warszawie - na razie owiane jest tajemnicą.

Bilety na koncert będą dostępne już od 7 czerwca. Z każdego sprzedanego biletu na występ Bocellego na PGE Narodowym, 4 zł zostaną przeznaczone na cele charytatywne realizowane przez fundację artysty. Ta m.in. niesie pomoc społecznościom żyjącym w skrajnym ubóstwie i walczy z analfabetyzmem. (PAP Life)

 • 11:03 Sixto Rodríguez I Wonder
 • 11:06 Madredeus Guitarra
 • 11:10 Isaac Albeniz Suita hiszpańska (Asturias)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic