Informacje

Andrea Bocelli - najpierw album, potem koncert

Dodano:
Andrea Bocelli - najpierw album, potem koncert

fot. PAP/EPA

"The Complete Classical Albums" to sześć najważniejszych albumów studyjnych Bocellego w jednym zestawie. Premiera - 5. sierpnia. Artysta już w styczniu zaśpiewa w Ergo Arena Gdańsk/Sopot.

Andrea Bocelli został obdarzony głosem tak rozpoznawalnym, jak własnoręczny podpis. Mocny, pełny i wszechstronny, potrafiący śpiewać zarówno w stylu belcanto, jak i agresywnym verismo, artysta specjalizuje się tak w repertuarze sakralnym, jak w popularnych balladach. Włoski śpiewak posiada przy tym absolutnie unikalny rodzaj wrażliwości.

Jego pierwszy album zaliczany do grona "klasyków", zatytułowany "Viaggio Italiano", ukazał się w 1997 roku, a Bocelli zaśpiewał na nim dzieła takich kompozytorów, jak: Puccini, Schubert, Verdi, czy Donizzetti.

Rok później, wydany został krążek "Aria - The Opera Album", w którego nagraniu wzięła udział Orchestra of the Maggio Musicale Fiorentino pod batutą Gianandrei Nosedy. Premiera kolejnej płyty - "Sacred Arias", nagranej z towarzyszeniem Orkiestry i Chóru Akademii Świętej Cecylii pod batutą Myung-Whun Chunga, przypadła na początek nowego millennium - album ten to po dziś dzień najlepiej sprzedający się album z muzyką klasyczną, nagrany przez solistę.

Kolejny krążek wypełniła muzyka Giuseppe Verdiego, a jesienią 2002 roku Bocelli rozpoczął współpracę z Lorinem Maazelem. Jej owocem jest wyjątkowy projekt "Sentimento", zawierający kolekcję romantycznych utworów Tostiego, Denzy, czy Gastaldona, zaaranżowanych na orkiestrę przez Maazela, który dodatkowo akompaniował Bocellemu na skrzypcach.

Projekt ten okazał się ogromnym sukcesem, przynosząc Andrei dwie nagrody "Classical Brit Awards", w kategoriach "Album roku" i "Najlepiej sprzedający się album roku". Również album "Incanto", wydany w 2008 roku, stał się bestsellerem.

"Myślę, że decyzji o byciu śpiewakiem nie podejmuje się samemu: decydują o tym ludzie, którzy cię słuchają"- mówi o swojej karierze Andrea Bocelli. (PAP Life)

 • 03:26 Gottfried Finger A Ground
 • 03:29 Danny Elfman Worm Longue #2
 • 03:32 Harry Gregson-Williams Is It the Shore or the Sea
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic