Informacje

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna w ponadczasowej operze „Madama Butterfly” na Placu Defilad

Dodano:
Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna w ponadczasowej operze „Madama Butterfly” na Placu Defilad

Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Andrzej Dobber wystąpią w koncertowej wersji opery "Madama Butterfly" Giacomo Pucciniego. Koncert odbędzie się w sobotę na pl. Defilad w Warszawie. Soliści chór, FN i Orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpią pod kierownictwem Marcello Mottadelliego.

Natalia Korczakowska, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Studio, który wystawia spektakl, powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej, że będzie to "rodzaj koncertu zderzonego z widowiskiem teatralnym".

Odtwórczyni tytułowej roli Aleksandra Kurzak poinformowała, że będzie to wykonanie koncertowe opery. "Będzie ono wzbogacone poprzez kostiumy, wizualizację, drobne elementy gry aktorskiej, ale trzymamy się światowego poziomu koncertowego wykonania opery" - wyjaśniła.

Kurzak wyraziła nadzieję, że "dzięki tej produkcji Warszawa zaczyna istnieć na mapie stolic światowych, w których na takie przedsięwzięcia jest ochota i pieniądze, gdzie takie rzeczy się robi". Wymieniła np. koncert 14 lipca pod wieżą Eiffla, koncerty przed Ermitażem w Petersburgu oraz w parkach w Nowym Jorku lub w Londynie.

Śpiewaczka mówiła również, że rola Cio-Cio-San, która "nazywana jest partią morderczą", to dla niej "wielkie wyzwanie". "Będzie to mój debiut w tej roli" - powiedziała.

Roberto Alagna odtwórca roli F.B. Pinkertona powiedział, że wiele razy wykonywał tę partię, i że "Madama Butterfly" to jego ulubiona opera. Mówił, że przyjęło się, aby rolę Cio-Cio-San śpiewał sopran dramatyczny, jednak, jak zauważył, Cio-Cio-San jest bardzo młoda i wszystkie wielkie soprany z przeszłości jak Maria Callas i Totti dal Monte, próbowały śpiewać jak dziewczynka. Alagna uważa, że Kurzak wyraża dramatyczność postaci poprzez swoją muzykalność, frazowanie. Mówił, że Puccini był mistrzem harmonizacji, więc nawet jeśli ktoś śpiewa delikatnie, jego głos będzie słyszalny - nie zagłuszy go orkiestra.

W koncercie udział wezmą: Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Andrzej Dobber, Monika Ledzion-Porczyńska, Marta Brzezińska, Karol Kozłowski, Dionizy Wincenty Płaczkowski i Łukasz Konieczny. Kostiumy zaprojektował Marek Adamski.
autor: Olga Łozińska
 • 07:35 Trevor Morris A Howling Wilderness/The Death of Jane Seymour
 • 07:38 Henry Jackman Ryme City
 • 07:41 Sarah Class Shores of Respite
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic