Informacje

ANDREA BOCELLI „MUZYKA NADZIEI”

Dodano:
ANDREA BOCELLI „MUZYKA NADZIEI”

KONCERT NA ŻYWO W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ Z KATEDRY DUOMO W MEDIOLANIE, DOSTĘPNY TYLKO NA YOUTUBE

W Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia 2020 r.), słynny włoski tenor i ikona muzyki światowej, Andrea Bocelli, wystąpi solo w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie we Włoszech. Koncert odbędzie się na zaproszenie miasta oraz Katedry i dzięki gościnności archiprezbitera oraz stowarzyszenia Veneranda Fabbrica del Duomo.

„W dniu, w którym świętujemy wiarę w zwycięstwo życia nad śmiercią, z wielką pokorą i radością odpowiadam ‘si’ na zaproszenie miasta i Katedry Mediolanu.” – tymi słowami Andrea Bocelli przyjął zaproszenie Mediolanu w niezwykle trudnym dla wszystkich czasie, który zebrał swoje żniwo w całych Włoszech.

Zgodnie z przepisami dot. Covid-19, koncert odbędzie się bez publiczności i przy surowym zakazie wstępu, ale dostępny będzie na całym świecie na żywo, na kanale YouTube artysty (https://www.youtube.com/watch?v=huTUOek4LgU&feature=youtu.be) od 18:00 BST, 10:00 PST i 13:00 EST, dzięki czemu zjednoczy świat walczący z pandemią.

Słynna w kraju i na świecie Katedra Duomo jest teraz zamknięta, ale wyjątkowo otworzy swoje drzwi na koncert niosący miłość, nadzieję i ukojenie dla mieszkańców Włoch i całego świata,
w wykonaniu Andrea Bocelliego, przy akompaniamencie organisty katedralnego, Emanuele Vianelliego, grającego na największych organach na świecie. Utwory zostały starannie wybrane i zaaranżowane specjalnie dla głosu solowego i organów. Na koncert w dniu symbolizującym odnowienie życia, zaplanowano repertuar podnoszącej na duchu muzyki sakralnej, m.in. znane i lubiane przez wszystkich Ave Maria Bacha/Gounoda oraz Sancta Maria Mascagniego.

Wydarzenie wspiera miasto Mediolan oraz stowarzyszenie Veneranda Fabbrica del Duomo, a dzięki  hojnemu zaangażowaniu YouTube, produkcją zajmuje się Sugar Music oraz Universal Music Group. Andrea Bocelli wystąpi pro-bono (przy współpracy z Almud and Maverick Management).

„Cieszę się, że Andrea przyjął nasze zaproszenie” - mówi burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala. „Tegoroczne Święta Wielkanocne będą dla nas wszystkich inne, niż zazwyczaj. Radość i spokój, które co roku towarzyszą nam w tym okresie, zostały zakłócone przez pandemię, z którą wszyscy się dziś zmagamy. Jestem przekonany, że nadzwyczajny głos Bocelliego będzie dla nas jak mocny uścisk, za którym tak dziś tęsknimy – ujmie w ramiona i ogrzeje serca mieszkańców Mediolanu, Włoch i całego świata.”

„Nasze Alleluja to zaproszenie, które umieściliśmy na arce 40 dni temu, a ta przytłaczająca powódź sprawiła, że prawie zapomnieliśmy o radości, jaką słowa te niosą ze sobą w wielkanocny poranek. Treści wyśpiewane przez Andrea Bocelli oraz jego głos przypomną nam o tym, że powód do nadziei nie jest tworem ludzkim, lecz darem od Boga. W ten sposób pragniemy poprzez głos Bocelliego z Katedry Duomo, z domu mieszkańców Mediolanu, promować wiarę w to, że Duch Zmartwychwstałego Chrystusa pomoże nam godnie wykorzystać dni w Królestwie tego, który chciał nowego, zjednoczonego i braterskiego człowieczeństwa.” – mówi Monsignor Gianantonio Borgonovo, Archiprezbiter Katedry Duomo w Mediolanie.

„Wierzę w moc wspólnej modlitwy. Wierzę też w chrześcijańskie święto Wielkiej Nocy – uniwersalny symbol odrodzenia, którego potrzebujemy dziś wszyscy, bez względu na to, w co wierzymy. Dzięki muzyce na żywo, która zjednoczy miliony rąk w modlitwie z każdego zakątka świata, obejmiemy we wspaniałym, międzynarodowym uścisku zranione, pulsujące serce naszej planety; stworzymy bliskość, która od zawsze jest naszym włoskim powodem do dumy. Hojny, odważny i proaktywny Mediolan oraz cały kraj będą znów – i wkrótce – wzorem i początkiem odrodzenia, na które wszyscy tak bardzo czekamy. Z wielką radością będę tego świadkiem, w Katedrze Duomo, w okresie wielkanocnym, w czasie kojarzonym z tajemnicą narodzin i odrodzenia.” - mówi Andrea Bocelli.

Bocelli i jego fundacja zaangażowani są aktualnie w kampanię na rzecz kryzysu COVID-19. Fundacja Andrea Bocelli (ABF) zbiera środki na pomoc szpitalom w zakupie urządzeń oraz wyposażenia niezbędnego do ochrony personelu medycznego. Środki można przekazać za pośrednictwem kampanii GoFundMe: https://www.gofundme.com/f/wk67wc-abfxcamerino lub bezpośrednio, kontaktując się z Fundacją Andrea Bocelli pod adresem e-mail: development@andreabocellifoundation.org.

 • 22:32 Ludwig van Beethoven Symphony No.7 in A major Opus 92 (4)
 • 22:42 John Lunn Downton Abbey - The Suite
 • 22:46 Peter Gabriel Red Rain
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic