Informacje

31 sierpnia Sinfonia Varsovia wykona muzykę z "Blues Brothers"

Dodano:
31 sierpnia Sinfonia Varsovia wykona muzykę z "Blues Brothers"

Orkiestra Sinfonia Varsovia, oraz artyści Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak-Przybylińska, wykonają w Warszawie muzykę z filmu "Blues Brothers". Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia w cyklu Letnie Koncerty na Grochowskiej.

"Występ z repertuarem rozrywkowym to nietypowa odsłona naszej orkiestry" - powiedziała PAP kierownik impresariatu orkiestry Sinfonia Varsovia Blanka Gołaszewska. Artyści pod batutą Bassem'a Akiki wykonają np. "Everybody Needs Somebody to Love", "Jailhouse Rock" i "Minnie the Moocher" w aranżacji Wiesława Świderskiego.  

"Muzyka z Blues Brothers" to coś, co publiczność kocha, a my w nowym miejscu otwieramy się na nową publiczność" - mówiła Gołaszewska. Jak powiedziała Gołaszewska, dyrygent Bassem Akiki realizował ten projekt "z wielkim sukcesem" w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i w Filharmonii Szczecińskiej.

Podkreśliła, że "nie zna osoby, która by nie uwielbiała muzyki z tego filmu". W "Blues Brothers" występują gwiazdy światowego bluesa i soul'u, m.in. Aretha Franklin, Ray Charles, James Brown, John Lee Hooker. Koncert rozpocznie jesienną część cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej.

7 września odbędzie się koncert z polską muzyką filmową w aranżacjach Krzysztofa Herdzina, muzyk poprowadzi również orkiestrę. Artyści wykonają muzykę takich kompozytorów jak Krzysztof Komeda, Wojciech Kilar, Michał Lorenc, Jan. A.P. Kaczmarek, Krzesimir Dębski. Będą to melodie z filmów m.in. "Vabank", "Rosemary's Baby", "Ziemia Obiecana", "Pianista". Orkiestra wykona również Suitę tematów filmowych Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.

Cykl koncertów na Grochowskiej zakończy 21 września występ węgierskiego skrzypka Roby Lakatos i jego zespołu. Wydarzenie zatytułowano "Szalone skrzypce i muzyka świata". Publiczność usłyszy muzykę z pogranicza klasyki, jazzu, ludowej muzyki węgierskiej i improwizacji.

Kierownik impresariatu Blanka Gołaszewska powiedziała, że koncerty odbędą się w powstałym w tym roku Pawilonie Koncertowym przy ulicy Grochowskiej 272.

 • 05:17 Nino Rota Guido e Luisa Nostalgico Swing
 • 05:21 Gustav Holst Sommerset Rhapsody
 • 05:25 Antonin Dvorak Serenada na smyczki op.22 (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 285, Sunday, 16 June 2019
 • 1
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 2
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic