Informacje

2. edycja Wodecki Twist Festiwal za nami

Dodano:
2. edycja Wodecki Twist Festiwal za nami

7 niezwykłych koncertów, największe gwiazdy muzyki z Polski i ze świata, 350 chórzystów śpiewających „Zacznij od Bacha” na krakowskim rynku, pierwsza w historii Nagroda im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Platynowa Płyta za album “Dobrze, że jesteś”. 2. edycja Wodecki Twist Festiwal za nami!

Najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wielkich gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej zabrzmiały w sobotę wieczorem w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W dwóch galowych koncertach, zatytułowanych WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ, udział wzięli: Matt Dusk, Dawid Podsiadło, Mela Koteluk, Brodka, Igor Herbut, Alicja Majewska, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, JNR Robinson, Sławek Uniatowski i Andrzej Lampert. Solistom towarzyszyła krakowska orkiestra Sinfonietta Cracovia oraz Krzysztof Herdzin Big Band pod jego batutą, a także chór DeocentriCity. Czuję się częścią czegoś bardzo ważnego. Myślę, że Zbigniew Wodecki byłby bardzo dumny – powiedział kanadyjski mistrz swingu Matt Dusk.

Podczas koncertu wręczyliśmy również pierwszą w historii Nagrodę im. Zbigniewa Wodeckiego. Trafiła ona do Wojciecha Trzcińskiego - polskiego kompozytora muzyki rozrywkowej, filmowej i teatralnej, aranżera, pianisty i gitarzysty. To Wojciech Trzciński w 1976 roku namówił Zbigniewa Wodeckiego do stworzenia pierwszej płyty, uwierzył w niego i poprowadził, dzięki czemu po latach zespół Mitch & Mitch odkrył jego twórczość i pozwolił zabłysnąć na nowo. Jesteśmy dumni, że pierwsza Nagroda im. Zbigniewa Wodeckiego trafiła do rąk tak wybitnego artysty! Podczas koncertu wręczono także Platynową Płytę za ostatni album Zbigniewa Wodeckiego „Dobrze, że jesteś”.

W piątek wieczorem w przepięknym wnętrzu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wysłuchaliśmy koncertu WODECKI TWIST: TRĄBKA. Jego gwiazdą był wybitny amerykański trębacz Chris Botti, który pod koniec koncertu na swojej słynnej trąbce wykonał fragment “Zacznij od Bacha”. Obok niego na scenie pojawili się m.in. Michael „Patches”  Stewart , Piotr Wojtasik Quintet, Kayah i Anna Maria Jopek. Tego wieczoru blask złotej trąbki widać było z najdalszego końca sali!

Festiwal otworzył piątkowy koncert WODECKI TWIST: CHÓRY. Na Rynku Głównym w Krakowie spotkało się 16 zespołów chóralnych z całej Polski, aby tuż po hejnale z Wieży Mariackiej zagranym przez Bartosza Ilnickiego, ucznia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza, zaśpiewać „Zacznij od Bacha” w aranżacji genialnego polskiego kompozytora Włodzimierza Korcza. Ogromnym zespołem chóralnym składającym się łącznie z 350 osób dyrygował Zygmunt Magiera. Razem z mieszkańcami Krakowa przebój Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewał kanadyjski wokalista Matt Dusk, legenda polskiej piosenki Urszula Dudziak oraz JNR Robinson.
 
Koncertem WODECKI TWIST: PROJEKT „CHAMELEON” złożyliśmy hołd wielkiemu, zmarłemu w ubiegłym roku trębaczowi –Tomaszowi Stańko. Na scenie pojawili się przyjaciele i artyści współpracujący z nim przez wiele lat – Wojciech Waglewski, Ziut Gralak, Apostolis Anthimos, Marcin Pospieszalski oraz Piotr Wyleżoł.

Na plenerowej scenie przed Forum Przestrzenie publiczność bawiła się razem z artystami występującymi na WODECKI TWIST: WYSPA MUZYKI. Pierwszego dnia wystąpili – Magda Bożyk, Ania Rusowicz i Kuba Badach, a drugiego dnia dla krakowskiej publiczności zagrali Kasia Moś, Daryl Strodes, zespół Hańba! i Sławek Uniatowski.

To jednak nie koniec muzycznych emocji, ponieważ WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ wyrusza w trasę koncertową! Najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego zabrzmią w takich miastach, jak Lublin, Szczecin, Warszawa, Koszalin, Kraków, Gdańsk, Poznań i Wrocław.

bilety:
www.goodtaste.plORGANIZATOR:
Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Miasto Kraków
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Centrum Kongresowe ICE Kraków
Forum Przestrzenie
Good Taste Production


 • 20:00 Thomas Newman Fleurs De Rocaille
 • 20:06 Ramin Djawadi Canceling The Apocalypse
 • 20:13 Rod Stewart Have I Told You Lately
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic