Informacje

Złap Groteskę w sieci

Dodano:
Złap Groteskę w sieci

Mimo wielu trudności, z jakimi musi zmagać się zamknięty Teatr, projekt „Złap Groteskę w sieci” kontynuujemy już trzeci tydzień!

Za nami lista przebojów Groteski, w której prezentowaliśmy ulubione piosenki ze spektakli, za nami również tygodniowe warsztaty teatralne „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM”, w trakcie których aktorzy udzielali codziennych internetowych lekcji poprawnego mówienia i dykcji, ruchu scenicznego i śpiewu. Także za nami teatralna kuchnia i artystyczne dania serwowane przez aktorkę Teatru Groteska Małgorzatę Hachlowską oraz weekendowe spektakle z teatralnego repertuaru: „Brzydkie Kaczątko” i „Dzikie Łabędzie”.
Blisko 20-tysięczna widownia oraz reakcje widzów, przesyłane w komentarzach na nasz profil www.facebook.com/teatr.groteska, świadczą o wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciu całego projektu. Wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki projektu „Złap Groteskę w sieci” dostępne są również na naszym kanale YouTube: www.youtube.com/teatrgroteska

Ale to nie koniec! Przerwa w szkołach się przedłuża i kiedy frustracja wszystkich rodziców i nauczycieli tylko rośnie, kolejny raz przychodzimy z pomocą!

Przez najbliższy tydzień, dzień po dniu w samo południe zapraszamy na warsztaty „I TY MOŻESZ MIEĆ TEATR”. Instruktorami będą kolejni aktorzy Teatru Groteska: Iwona Olszewska-Watemborska i Bartłomiej Watemborski. Ze swoimi dziećmi pokażą, jak w warunkach domowych zrobić pacynkę, marionetkę i lalkę na kiju. Jakub Popławski krok po kroku poprowadzi rodziców i dzieci przez artystyczne zadanie, którym będzie budowa teatru. Siły witalne w artystycznej kuchni Calineczki wzmocni Małgorzata Hachlowska.

Finałem tygodnia będzie kolejny weekendowy pokaz (4-5 kwietnia), tym razem zaprezentujemy spektakl „Trzy świnki”, zrealizowany w konwencji maskowo – lalkowej.

UWAGA – KONKURS „Gramy dla Groteski”

Wszystkie tematyczne aktywności projektu „Złap Groteskę w sieci”, o których informujemy już od trzech tygodni prowadzą - jak to w teatrze bywa - do grande finale, który już dziś zapowiadamy! Dla najmłodszych widzów organizujemy niecodzienny konkurs „Gramy dla Groteski”. Po lekcjach śpiewu, dykcji, ruchu scenicznego, budowy marionetek, pacynek i instrukcji, jak zrobić domowy teatr czas na… produkcje własne najmłodszych widzów! Profesjonalne jury, w składzie którego znaleźli się aktorzy Teatru, oceniać będzie nadesłane filmiki z domowymi inscenizacjami, które prezentować będziemy również szerokiej publiczności na naszej stronie internetowej www.groteska.pl

 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • 14:05 Alex Heffes Sons of Xhosa
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic